fbpx

Skroluj na článok

Dan Hardy

Ak by titul získal McGregor, Poirier alebo Gaethje, považoval by sa za menej cenný, pretože Khabib všetkých jasne porazil

Bývalý UFC bojovník Dan Hardy, ktorý je v dnešnej dobe uznávaný hlavne vďaka jeho kvalitným rozborom a analýzam MMA zápasov, poskytol zaujímavý pohľad na to, prečo UFC zorganizovalo titulový súboj ľahkej váhy Charles Oliveira vs Michael Chandler.

Dan Hardy vysvetľuje jeden z hlavných dôvodov uskutočnenia zápasu Oliveira vs Chandler

„Jediný spôsob, pri ktorom nebude hodnota tohto opasku znehodnotená, je ten, ak ho získa niekto, kto neprehral s Khabibom. To je dôvod, prečo tu máme zápas Oliveira vs Chandler – žiadny z týchto bojovníkov s Khabibom neprehral.

Fanúšikovia tak nebudú mať pred očami, že bývalý skvelý šampión Khabib dominoval nad novým šampiónom a jednoznačne ho porazil. Keby totiž v tomto momente získal opasok McGregor, Poirier alebo Gaethje, každý by sa na to pozeral tak, že Khabib nad všetkými týmito zápasníkmi dominoval a že hodnota titulu tým pádom nebude až tak vysoká.“

V tomto smere má Hardy do značnej miery pravdu. Ešte istý čas sa budú noví šampióni ľahkej váhy vždy porovnávať s Khabibom. Najväčšiu rezonanciu by to malo práve teraz, keďže Nurmagomedov svoj titul len nedávno uvoľnil.

Či už zvíťazí počas dnešnej noci Charles Oliveira, alebo Michael Chandler, očakáva sa, že nasledujúci vyzývateľ pre nového šampióna ľahkej váhy by mal vzísť z júlovej trilógie Dustin Poriier vs Conor McGregor.

Attila Végh: Pre toto Lajoš nekopal! A reaguje na kritiku Kleinovho bývalého trénera

Zdroj: RT

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky