Aký trest hrozí Khabibovi? Aj Conor má byť za jeho údery po zápase riešený komisiou

UFC prezident Dana White aktuálne hovoril o tom, aký trest by mohol postihnúť šampióna ľahkej váhy Khabiba Nurmagomedova za jeho počin po skončení zápasu na UFC 229.

Dana White pre TMZ Sports

„Komisia aktuálne zadržiava celú odmenu Khabiba a hovorí sa dokonca o tom, že mu ju možno celú odoberú ($2 milióny dolárov). Nemyslím si však, že by sa to malo stať. Podľa mňa by mu mali zobrať asi $250,000 dolárov. Určite mu titul zostáva. Bude suspendovaný a možno dostane trest od 4 do 6 mesiacov.“

Disciplinárnemu konaniu bude čeliť aj Conor McGregor

Conor McGregor pôvodne nemal byť riešený atletickou komisiou v Nevade, pretože spočiatku to vyzeralo tak, že Conor bol napadnutý ľuďmi z Khabibovho tímu bez jeho pričinenia. Detailnejšie zábery a revízia celého incidentu priniesla aj iné obrázky. Celé sa to má prehodnocovať.

Khabib najprv vyliezol z klietky a skočil za Dillonom Danisom – tréningovým partnerom Conora. Následne sa pár ďalších ľudí, vrátane Conora, snažilo dostať na miesto mimo klietku, kde sa nachádzal Khabib. Conor popri preliezaní ľavačkou zaútočil na Khabibovho bratranca, ktorý mu potom údery opätoval. Potom skočili do klietky ďalší dvaja z Khabibovho tímu a jeden z nich napadol Conora aj zbabelým spôsobom zozadu. Po týchto momentoch sa už poriadkovým silám podarilo situáciu ako tak dostať pod kontrolu.

Samozrejme, celý tento chaos spustil Khabib svojim výskokom cez klietku. Všetko ostatné bolo vedľajším dôsledkom. Mojim zámerom nie je nikoho obhajovať. Každý má na tom svoj podiel viny. Veď nakoniec celý konflikt bol rozpútaný už dlho pred samotným súbojom. Daniel Cormier to povedal dobre – ak reagujete na jednu zlú vec ďalšou zlou vecou, nie je to správne. Kiežby sme teraz mohli rozoberať len výkony zápasníkov počas súboja. No stalo sa čo sa stalo a teraz sa z toho musia vyvodiť závery.

https://www.youtube.com/watch?v=5eWSVZvoj9M

zdroj: bjpenn , deadspin

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky