Khabib Georges St-Pierre

Dana White hovorí o poslednom zápase Khabiba v UFC. Karta sa obrátila a na obzore je znovu veľký superfight!

Prianie Khabiba Nurmagomedova a mnohých MMA fanúšikov sa napokon možno predsa len naplní. Reč je o prepieranom potenciálnom zápase s legendárnym Georges St-Pierrom. Dana White už v tomto smere podľa aktuálnych vyjadrení nie je taký zdržanlivý. Khabib sa však najprv stretne s Justinom Gaethjem na UFC 255 koncom októbra.

Manažér Nurmagomedova – Ali Abdelaziz – v súčasnom rozhovore pre UFC Arabia prezradil, že Khabib sa chystá naplniť želanie svojho zosnulého otca, ktorým bolo dosiahnutie profesionálnej bilancie 30-0. Aj týmto si údajne bude chcieť uctiť jeho pamiatku. A ak by bol 30. zápas práve proti GSP, bolo by tým zároveň splnené aj ďalšie želanie.
Dana White oživil šancu na zápas Khabib vs GSP

„Khabib má teraz samozrejme pred sebou súboj s Justinom Gaethjem, to je dohodnutá vec. Nabudúce bude bojovať s Gaethjem. A potom neviem, kto bude jeho súperom v poslednom zápase, ktorým by mohol dosiahnuť 30.výhru. Nemám potuchy, ale viem o tom, že Conor McGregor vždy chcel odvetu. To je zápas, ktorý by sa mohol dohodnúť, no momentálne neviem. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie.“

Khabib už od vstupu do UFC v roku 2012 vyjadroval túžbu zapísať sa do histórie a zanechať po sebe pozitívny bojovnícky odkaz. Ako súčasť tohto odkazu bral možný zápas s Georges St-Pierrom, ktorého aj on sám vždy obdivoval a rešpektoval. Dana White v poslednom čase nebol fanúšikom tejto myšlienky, pretože GSP by mal záujem len o jeden zápas, no vyzerá to tak, že v prípade posledného zápasu Khabiba by bol ochotný ustúpiť a zápas zorganizovať.

„Určite áno, jednalo by sa o posledný zápas jeho kariéry. Ten chlap bol doteraz úžasný. Bol úžasný smerom k organizácii a športu ako takému. Ja mám Khabiba veľmi rád a urobil by som pre neho čokoľvek, čo bude chcieť.“

Georges St-Pierre vysvetlil, prečo chcel bojovať s Khabibom, okolo ktorého je aura nepremožiteľnosti

Zdroj: mmafighting , lowkickmma

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky