Daniel Cormier sa vyjadril kedy plánuje odísť do dôchodku

Šampión v poloťažkej váhe (light heavyweight) Daniel Cormier (20-1 MMA, 9-1 UFC) sa už blíži svojim vekom ku 40 rokov, aj napriek tomu dominoval na UFC 220 (TD Garden Boston, 20. januar 2018) proti mladému súperovi pôvodom zo Švajčiarska Volkanovi Oezdemirovi.

Chystá sa Cormier do dôchodku?

Cormier je najlepším bojovníkom v poloťažkej váhe už dlhšiu dobu, nedokázal ho poraziť nik, okrem Jona Jones, ktoré ešte stále vyšetrujú kvôli dopingu (o kauze sa dočítate viac TU). Zápas s Jonesom bol po pozitívnych testoch vyhlásený ako bez výsledku a Cormierovi vrátili titulový opasok.


Prvá Slovenská e-lekáreň

Na poslednom evente v Bostone tak Cormier mohol znova dokázať, že je právoplatným šampiónom v jeho váhovej kategórií. Podarilo sa mu to v druhom kole, kedy Volkana porazil dominantne údermi na zemi.

Na MMA hour sa Daniel vyjadril kedy plánuje ísť do dôchodku. Toto je jeho vyjadrenie.

Keď príde Marec, mám maximálne 12 mesiacov. V Marci 2019 už končím. Nechcem zápasiť znova. Budem mať už 40 rokov. Už sa nechcem vrátiť. Nebudem čakať na správny zápas, ktorým by som to ukončil, jednoducho bude koniec. Už to viac nechcem robiť. Milujem každý moment v mojom živote a v tomto športe. Moja rodina žije pre šport. Nielen moja žena Selena a deti, ale aj moji rodičia. Bol som pre moju rodinu stredobodom pozornosti v tomto športe po veľmi dlhý čas a teraz prišiel čas pre malého Daniela (syna) a pre Marquitu (dcéru). Je čas aby oni boli stredobodom pozornosti v ich športových aktivitách. Ja budem jednoducho iba ich blaznivý otec po ich boku.
Keď sa tak stane a Daniel Cormier odíde do dôchodku, bude musieť poloťažká váha nájsť nového nástupcu. A ak to nebude Jon “Bones” Jones, tak príde niekto iný. V každom prípade bude cítiť, že tam už Cormier nie je.

Cormier začal svoju kariéru 2009 a odvtedy zbieral opasky jedna radosť. Momentálne je tiež komentátorom UFC eventov a jednotlivých zápasov. Uvidíme, či odchodom do dôchodku tiež opustí aj prácu komentátora.

zdroj: lowkickmma

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky