Shane Young Ľudovít Klein

Dostal som tvrdú lekciu. Shane Young vyzýva Slovákov, aby mu už po zápase s Lajošom Kleinom nepísali

Shane Young sa zhruba po mesiaci vrátil k UFC 253. Bol to práve Young, ktorý bol súperom Ľudovíta Kleina v jeho prvom UFC zápase na bojovom ostrove v Abu Dhabi. Ako to dopadlo, to už všetci veľmi dobré vieme. Lajoš si pripísal rýchlu výhru v prvom kole a svojim výkonom urobil dojem. Jedinou škvrnou na tom bolo, že sa mu nepodarilo splniť váhový limit, okolo čoho sa už nahovorilo takisto dosť.

Shane Young sa vrátil k svojmu vystúpeniu na UFC 253 proti Lajošovi Kleinovi

„Pôvodne som mal nastúpiť proti ortodoxnému boxerovi s wrestlingom. Potom sa to teda zmenilo na kickboxera s obráteným garde zo Slovenska. Jednalo sa o prvého bojovníka v UFC zo Slovenska. Nemáte za čo, Slovensko, ale môžete už prestať hovoriť to, že vyplakávam a podobne veci v mojich príspevkoch? Nikdy som ešte nevidel toľko ľudí, ktorí by písali prečo plačeš,“ dodal Shane Young s úsmevom.

Young sa následne vrátil k tomu, prečo jeho tréner a Israela Adesanya hovorili o Kleinovi, že svojim spôsobom podvádzal. Zopakoval to, že hlavný problém mali s tým, že Lajoš nevyužil dodatočných pár hodín pred oficiálnym vážením na ďalšie zhadzovanie a začal dopĺňať tekutiny. Reagovali na to Lajoš aj Attila Végh.

 „V zápase som dostal kop do hlavy. Je to všetko v poriadku. Nie som nahnevaný. Som sklamaný z môjho výkonu, pretože som necítil, že som podal svoj výkon, aj napriek tým bočným vplyvom. Viem, že budem ďalej pokračovať rásť. Aj preto v City Kickboxing zvykneme hovoriť, že súboje neprehrávate, ale poučíte sa z nich. A ja som počas tej noci dostal tvrdú lekciu.

Vedel som, na čom je založený jeho bojový štýl. Urobil som zopár technických chýb. Head-kick som čiastočne zblokoval a pocítil, ale nevidel som zdvihák. A vždy sa hovorí, že dostanú vás práve tie údery, ktoré nevidíte. Na zemi som bol asi na sekundu mimo. Som na seba hrdý za to, že aj po týchto úderoch by som bol ochotný ďalej bojovať. No samozrejme, že bolo už po zápase. Potom sme si podali ruky a je to všetko v poriadku. Je to súčasť prejavenia rešpektu za to, že ma dostal.“

Útoky na Lajoša neutíchajú. Attila Végh navrhuje odvetu Lajoš Klein vs Shane Young, nech sa ukáže či váha bol dôvod prehry Novozélanďana!

Zdroj: shaneyoungmma , insider

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky