Iľja Škondrič

Iľja Škondrič o spolupráci s Luciou Pudilovou. Pomôže jej k návratu do UFC?

Tréner Iľja Škondrič o spolupráci s Lucie Pudilovou v bratislavskom OFA gyme. Ako vidí jej šance na návrat do UFC?

Lucie Pudilová na turnaji OKTAGON 20 predviedla fantastický zápas proti Švédke Holm. V zákulisí jej skolaboval tréner, napriek tomu sa dokázala skoncentrovať a v zápase predviedla dych berúci a strhujúci obrat. Ako už niekoľkokrát v minulosti.Do rohu jej išli chlapci z bratislavského OFA gymu. Na tlačovke po turnaji Pudilová vyhlásila, že ju skvele namotivovali a boli to práve oni, kto jej výrazne pomohol na ceste za výhrou aj v ťažkej situácii, v akej sa po kolapse trénera ocitla.

Iľja Škondrič má pod krídlami už aj Lucie Pudilovú

Prelomila sériu štyroch prehier a chce naštartovať víťaznú vlnu. Pripravovať sa začala práve v bratislavskom OFA gyme pod hlavným trénerom Iľjom Škondričom.

„Určite zohralo rolu to, že sa nedohodla s gymami v Českej republike. Zdá sa mi, že už v minulosti sa bola v OFE pozrieť, možno ju tu niečo zaujalo. Tým pádom, že chalani jej pri poslednom zápase pomohli v rohu a jej to sedelo, tak to vyskúšala a prišla za nami, kde sme naviazali spoluprácu,“ vyhlásil Iľja Škondrič pre fightclubnews.cz.

Prebehli prvé “oťukávačky”, no Lucie Pudilová je skôr introvertnejší typ, čo už na vlastnej koži spoznal aj skúsený tréner a “krstný otec” slovenského MMA.Regitrujte sa a sledujte turnaje cez TV Tipsport
TV Tipsport

„Je to skromné dievča, nie je príliš zhovorčivá. Príde, odtrénuje, všetko „odmaká“ na sto až stojeden percent. Súkromne si netrúfam ju hodnotiť, ale čo sa športovej stránky týka, Lucia je veľmi-veľmi zapálený športovec.“

Vráti sa do UFC?

Premiéru v OKTAGON MMA česká zápasníčka zvládla na výbornú. Nadviazať na vydarený súboj proti Švédke Holm sa pokúsi v nasledujúcom súboji proti Poľke Marte Waliczek. Tá po sérii štyroch výhier naposledy prehrala.

„Podľa mňa ukáže ešte pekné zápasy a možno sa ešte do UFC dostane, uvidíme. Zatiaľ bojuje pod Oktagonom a myslím si, že tam má niekoľko zaujímavých súperiek. Čaká ju tam teda ešte veľa práce, a verím, že keď sa tam pôjde o titul, pobije sa oň. Aktuálne nám ide o to, aby sa naplno ukázala v Oktagone,” vyhlásil Iľja Škondrič.

Lucie Pudilová má všetky predpoklady na to, aby sa v OKTAGON MMA usilovala o zisk titulu. O možných súperkách v bitke o opasok má skúsený tréner jasno.

„Ak má ísť o titul, tak Bledá alebo Szabová. Uvidíme, ako sa to celé vykryštalizuje, koho organizátori do toho prizvú. Teraz Lucku čaká kvalitná Poľka. Počkáme, ako všetko dopadne. Potom budeme múdrejší.”

26-ročná česká bojovníčka má za sebou 7 zápasov v UFC (2-5) a rada by sa do top organizácie vrátila. Iľja Škondrič je presvedčený, že na to má.

„To ukážu až jej zápasy v Oktagone, dostáva kvalitné súperky. Keď v UFC uvidia progres, že na sebe pracuje, že pracuje na zemi, na wrestlingu, celkovo na MMA, tak prečo nie. Myslím si, že keď dostane kvalitné protivníčky, čo v Oktagone určite dostane, tak jej návrat do UFC je možný,“ vyslovil svoj názor.

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky