Khabib Nurmagomedov

Khabib prešiel peklom! Veľké odhalenie Danu Whitea: Najtvrdší človek na planéte!

Khabib Nurmagomedov zavŕšil svoj odkaz. Buďme radi, že proti Justinovi Gaethjemu vôbec nastúpil. Dana White odhalil, čím si musel prejsť.

Khabib Nurmagomedov si udržal svoju neporaziteľnosť. Američanovi Justinovi Gaethjemu nedal najmenšiu šancu, v druhom kole ho zdolal na Triangle Choke.

Obhájil titul v ľahkej váhe. Po zápase prejavil obrovské emócie, rozplakal sa. Niet divu. V kempe si prešiel doslova peklom.

Khabib prešiel peklom – smrť otca, zlomená noha a mumps

Zomrel mu otec, tréner, mentor Abdulmanap, vo veku 57 rokov podľahol následkom Covidu.

No to nie je všetko.

Veľké odhalenie priniesol na pozápasovej tlačovej konferencii prezident UFC Dana White, jeho slová cituje napríklad portál heavy.com.

„To, čím si ten chlap prešiel, máme šťastie, že sme ho dnes večer videli bojovať. Pred troma týždňami si zlomil nohu, bol v nemocnici. Má dva zlomené prsty na nohe a zlomenú kosť v nohe. Je to najtvrdší človek na planéte. Je to bojovník číslo jedna,” vystrúhal White poklonu pre Khabiba.

A ani to nie je všetko.

Kevin Iole z Yahoo priniesol ďalšie odhalenie.

„Predtým ako si zlomil palec na nohe, Khabib prekonal mumps. Tréner Javier Mendez mi len povedal, že to bol najhorší kemp, aký mali a bol dva týždne mimo pre mumps. Mal to v polovici septembra.”

Mumps je veľmi nepríjemné ochorenie vírusového pôvodu, ktorý vyvoláva horúčku, bolesť a ťažkosti s pohybom hlavy.

Obdivuhodné, čo po tomto všetkom Khabib dokázal predviesť. Skutočne veľký šampión!

32-ročný dagestanský bojovník nadviazal na predošlé víťazstvá s Dustinom Poirierom (september 2019) a Conorom McGregorom (október 2018).

Skončil definitívne alebo sa ešte predsa len vráti, aby pridal aj jubilejnú 30. výhru?

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky