Khabib Nurmagomedov

Khabib: Zápasenie teraz nie je v mojich plánoch. Netlačte ma do vecí, ktoré by sklamali moju mamu

UFC šampión ľahkej váhy Khabib Nurmagomedov a prezident organizácie Dana White sa pred pár dňami stretli na bojovom ostrove. Kým White následne informoval fanúšikov, že návrat Khabiba môže byť veľmi reálnou vecou, ak niektorý z vyzývateľov predvedie nadštandardný výkon, tak súčasné vyjadrenia Nurmagomedova už tak optimisticky nevyzerajú.

Khabib v novom rozhovore pre ruské média

„The Eagle“ prezradil, že zápasenie nezapadá do jeho aktuálnych plánov. Momentálne nevidí ani takého protivníka, ktorý by v ňom vyvolal motiváciu vrátiť sa do akcie. Vo svojej súčasnej pozícii je spokojný s tým, čo sa mu podarilo dosiahnuť. Namiesto toho upriamil pozornosť na iných zápasníkov, ktorí sú hladní po úspechu.

„Je tu veľa bojovníkov, ktorí si chcú zarobiť peniaze a ktorí sa o niečo usilujú. Čo by som mal urobiť ja? Veľa ľudí ani nechce pochopiť situáciu z môjho pohľadu.“

Ani Khabib však úplne nevylúčil, že sa situácia v budúcnosti zmení. Podľa jeho slov by sa však muselo stať niečo skutočne veľmi podstatné. Aktuálne ma dosť práce v súvislosti s organizáciou Eagles Fighting Championship a rozbehnuté má aj ďalšie projekty. Pomáha tiež iným bojovníkom na ich ceste. Včera sme ho videli v rohu jeho bratranca Umara Nurmagomedova, ktorý zdolal Sergeya Morozova na UFC Fight Island 8.

A navyše, stále je tu sľub, ktorý Khabib dal svojej matke, že po zápase s Justinom Gaethjem už do klietky po tragickej smrti svojho otca nevkročí. Aj v tomto by sa teda situácia musela zmeniť. Khabib na záver rozhovoru potvrdil, že v najbližšej dobe teda nemá v pláne UFC návrat.

„Moja mama je pre mňa to najcennejšie, čo mi zostalo. Netlačte ma do takých vecí, ktoré by moju mamu sklamali.

Nechávam to za sebou. Netrápte ma tým a nechajte ma užívať si to, čo dnes mám. A len aby ste vedeli, obetoval som strašne veľa, aby som sa dostal na túto úroveň.“

Max Holloway sa môže stať najlepším bojovníkom. Khabib k tomu povedal svoje dôvody a vysvetlenie

Zdroj: sport24 , foto: punditarena

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky