fbpx

Skroluj na článok

Kontroverzný novinár Ariel Helwani opúšťa ESPN! Kam budú smerovať jeho ďalšie kroky?

Jedna z najkontroverznejších postáv MMA sveta, novinár Ariel Helwani sa rozhodol po 3 rokoch nepredĺžiť zmluvu so svojím doterajším zamestnávateľom, portálom ESPN.

Svoje rozhodnutie oznámil Helwani divákom vo videu na svojom instagramovom účte.

„Viem, že niekedy ľudia odchádzajú z práce plní zlej krvi. Odchádzajú naštvaní a pri svojom odchode pália mosty. V mojom prípade to však tak nie je. K práci ESPN a ľuďom, ktorí tam pôsobia prechovávam veľký rešpekt. Som im skutočne vďačný za to, čo mi dali a za to množstvo príležitostí, ktoré som od nich dostal. Keď som tam prišiel, tak mi ani nenapadlo, že o tri roky odídem. Tento svet je však šialený a ja som uvidel mnoho iných lákavých príležitostí, ktoré ma veľmi zaujali.“

ESPN pre portál Outkick vydalo svoje stanovisko, v ktorom potvrdilo Helwaniho odchod.

„Ďakujeme Arielovi za jeho veľký prínos pre MMA spravodajstvo ESPN. Dúfali sme, že bude v tejto úlohe pokračovať aj naďalej a predložili sme mu ponuku, aby v ESPN ostal. On sa však rozhodol objavovať nové príležitosti a my mu prajeme len to najlepšie.“

Víťaz ankety najlepší MMA novinár v rokoch 2010-2019 oplýva skutočne elitnými znalosťami a disponuje veľkým prehľadom v zákulisných informáciách, ktoré fanúšikom veľmi často s radosťou prináša.

To mu však už prinieslo mnoho problémov. Pravdepodobne najvyostrenejší sa odohral, keď Helwani odkryl verejnosti návrat Brocka Lesnara, za čo si od UFC vyslúžil doživotný zákaz vstupu na ich turnaje (tento zákaz bol onedlho zrušený). Mnoho ľudí mu taktiež vyčíta časté zbytočné vyvolávanie konfliktov a provokácie, ktoré boli mnohokrát cez čiaru.

Čo bude s Arielom ďalej? Podľa viacerých zahraničných zdrojov by mohol začať pracovať ako MMA expert stávkovej platformy Action Network, ktorá momentálne zamestnáva viacerých bývalých redaktorov ESPN.

Ilustračný obrázok- Instagram Ariel Helwani

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky