Khabib Nurmagomedov Conor McGregor

McGregor uznal svoju porážku. Reaguje na provokačné slová od Khabiba. Čo hovorí Conorov tréner Kavanagh na zápas s Dustinom Poirierom?

Presne jeden a pol kola trval hlavný zápas večera Poirier vs McGregor 2 na UFC 257. Dustin Poirier sa postaral o najväčšie prekvapenie, keď sa mu ako prvému podarilo Conora McGregora údermi ukončiť.

Hneď na začiatku by som chcel povedať, že sprcha nenávistných, posmešných a iných prispevkov, ktorá sa spustila na McGregora po zápase je úplne mimo. Treba si uvedomiť, že práve on dostal celosvetovo tento šport tam, kde je. Patrí mu za to veľká vďaka a tiež rešpekt za to, čo dokázal.

Na druhej strane sú tu jeho rivali, zápasníci, ktorých si stihol počas kariéry rozhnevať trashtalkom a tí si takéto slová neodpustili.

Divízni rivali Gaethje, Ferguson, Oliveira a Diaz reagujú na zápas Poirier vs McGregor 2. Nate Diaz vyzýva Poiriera!

McGregor uznal svoju porážku. Reaguje na provokačné slová od Khabiba.

„Jeho kopy boli dobré, hlavne ten posledný. Mal som nohu úplne mŕtvu a necítil som sa tak dobre, ako by som potreboval. Musím sa dať dokopy a vrátiť sa. Presne to aj urobím.

Potrebujem byť aktívny, bez toho to v tomto biznise nejde.“

Khabib Nurmagomedov, ešte stále súčasný šampión ľahkej váhy, si neodpustil tieto slová po porážke Conora McGregora na UFC 257: „Toto je to, čo sa stane, keď zmeníte svoj tím, zbavíte sa sparingpartnerov, ktorí z vás urobili šampióna, a sparujete s malými deťmi, vzdialené od reality.“

Conor naopak zobral svoju prehru ako chlap a svojmu súperovi gratuloval. Na tlačovej konferencii dostal otázku aj ohľadom príspevku Khabiba cez twitter a tak hneď reagoval.

„Môj tím je mojim tímom od prvého dňa, nič a nikoho som nezmenil. Je to tak, ako to je.  Ak sa chce takto provokačne vyjadrovať, nech sa páči, nech sa vráti a poďme do toho znova, chlape.

Som tu na to. To sú slová do boja. Ak sa vraciaš späť, tak poď. Skús to a urob to.“

Čo hovorí Conorov tréner Kavanagh na zápas s Dustinom Poirierom?

Ak Conor ostane aktívny v zápasení, existuje veľká šanca, že najbližšie sa stretne s Nateom Diazom alebo Tonym Fergusonom.

V každom prípade sú asi dosť prekvapivé slová od jeho hlavného trénera Johna Kavanagha, ktorý tvrdí, že Conor bol veľmi dobre pripravený. A tieto slová určite treba brať vážne, keď to povie aj po jeho porážke.

„Dustin porazil najlepšieho Conora, akého som kedy videl.“

Ostáva tak otázka, dokáže sa na Dustina pripraviť lepšie? Čo mu môže pomôcť? Zmena tímu, sparingov, taktiky, či viac zápasov v roku?

Určite by sa v prvom rade mal zotaviť zo zranenia nohy a potom konzultovať, ako by vedel svoju prípravu zmeniť tak, aby opäť začal vyhrávať.

John Kavanagh ďalej dodal, že Conor prekvapivo už teraz tlačí na trilógiu práve s Dustinom a to, že by ho veľmi namotivovalo, ak by to bolo o opasok, ktorý by mal byť uvoľnený, keďže Khabib ukončil profesionálnu kariéru a je otázne, či sa ešte vráti.

„Nám by sa pozdávala trilógia s Dustinom. Nemyslím, že on (Dustin) by bol proti. Keby sa to stihlo do leta, bolo by to super.

Ak nie, tak potom naozaj neviem. Možno skĺzne do boxu, takže MMA komunita by tomu mala takisto pomôcť. Takisto UFC by mu mala dať zápas radšej skôr ako neskôr, ocenil by som to.

Je to riadny ťahák. Je to 1-1 na zápasy, sú to veľmi populárni bojovníci.

Myslím, že oni dvaja sú perfektná kombinácia. Štýlovo to je krása pozerať sa na to. Vedel by som si predstaviť medzi nimi veľa, veľa kôl. Dustin je evidentne na vysokej úrovni, má viac skúsenosti a viac kíl. Som si istý, že jeho sebavedomie je teraz na vysokej úrovni. Musíme napraviť techniku s kopmi na nohy a niekoľko ďaľších vecí, ale Dustin vs Conor 3 o opasok ľahkej váhy v máji, tak to by bolo úžasné.“

Osobne si myslím, že McGregor má pred sebou veľké rozhodnutie. Zariskuje všetko a začne viac zápasiť alebo s tým úplne skončí a už ho v klietke neuvidíme. Jedine tak má ešte ako takú šancu dostať sa medzi elitu a nabitú ľahkú váhu. Je však viac než otázne, či dostane hneď práve trilógiu s Dustinom.

Zdroj: mmajunkie

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky