Ngannou po zápase UFC 220: naučil som sa viac ako za 4 roky v MMA

Francis Ngannou (11-2 MMA, 6-1 UFC) sa na pozápasovej tlačovej konferencii vyjadril, aké budú jeho kroky po UFC 220, kde sa v titulovom zápase v ťažkej váhe predstavil proti šampiónovi Stipe Miocicovi.

Ngannou na pozápasovej tlačovej konferencii

Robím tento šport iba 4 roky a viem, že sa neustále mám čo učiť a zdokonalovať sa.

Francis to povedal po zápase, v ktorom ho Stipe porazil na jednohlasné rozhodnutie rozhodcov.

To čo sa udialo v tom zápase, bol pre mňa posledný krok čo som sa naučil v tomto športe, pretože to bola jediná vec, ktorú som doteraz nezažil – zápas na 5 kôl a ako sa s tým vysporiadať. Spravil som chybu, ktorú už nezopakujem.

Ďalej povedal, že sa odrovnal sám v prvých dvoch kolách, kedy si nehal na zvyšok zápasu minimum energie a Stipe to využil a ďalej pokračoval v taktike graplingu. Ngannou prišiel zápas jednoznačne vyhrať v prvom alebo v druhom kole, no ignoroval strategickú časť boja a preto na to doplatil. Stále si však myslí, že by dokázal knokautovať Miocic ak by “nezatváral dvere” pred stratégiou a nešiel strmhlav do ukončenia zápasu, ktoré sa mu nakoniec nepodarilo.

Normálne váži Ngannou 270 libier (122,46 kg), no aby splnil váhový limi 265 libier musel na váženie zhadzovať kilá navyše. On však odmietol tvrdenie, že toto by mohlo byť ako dôsledok jeho prehry nad Miocicom alebo jeho výkonu.
Jeho najbližšie kroky po tom čo si zrovná túto prehru o titul šampióna, budú smerovať k zdokonaleniu jeho slabostí v zápase cez víkend, zapracuje na chybách a znova sa pokúsi získať titul v ťažkej váhe UFC.

Budem sa zlepšovať a vrátim sa ešte silnejší ako som bol. Naučil som sa viac ako za posledné 4 roky v MMA.

zdroj: mmajunkie

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky