Conor McGregor UFC 246

Osobnosti česko-slovenskej scény tipujú súboj Conor McGregor – Donald Cerrone

Už túto noc nás čaká návrat Conora McGregora! Ako jeho súboj s Cowboyom vidia osobnosti česko-slovenskej scény MMA? Svoje názory na tento ostro sledovaný fight prezentovali pre isport.cz.

André Reinders, tréner

„Conor vyzerá pred týmto zápasom fantasticky. Je koncentrovaný, on aj jeho tréner hovoria, že je v najlepšej forme a všetko čo máme možnosť vidieť, tomu nasvedčuje. Každopádne Donald Cerrone je obrovsky skúsený bojovník s bezpočtom rekordov a veľmi nebezpečný, dokáže súpera poraziť akokoľvek. Myslím si, vzhľadom k okolnostiam, že vyhrá Conor a to KO v prvom alebo druhom kole. Ale určite by som nepodceňoval Cerroneho, mohol by niečím prekvapiť, napríklad nejakým obľúbeným kopom. Takže sa nechajme prekvapiť a myslím, že v noci zo soboty na nedeľu budeme všetci napäto sledovať, ako zápas dopadne. Pretože to bude veľký súboj nielen pre týchto dvoch, ale aj pre celý náš šport.”


Prvá Slovenská e-lekáreň

Patrik Kincl, zápasník a tréner

„Pre mňa sú McGregor a Cerrone výkonnostne rovnakí športovci. Rozdiel je samozrejme v štýle, ale hlavne si myslím, že zápas rozhodne psychické nastavenie. O Cerronem sa vie, že má problémy s naskočením do zápasu. Pokiaľ má na seba veľký tlak, rozbieha sa až koncom prvého kola. Pokiaľ mu to súper dovolí. Lenže starý McGregor je presný opak. Najlepšie výkony podáva práve pod veľkým tlakom. Má veľmi silné prvé dve kolá, do ktorých investuje veľkú časť svojich síl. Pokiaľ nastúpi starý McGregor a Cowboy nebude psychicky v pohode, očakávam koniec v prvom kole. Na druhej strane McGregor už o svoju najsilnejšiu stránku, psychickú prevahu, prišiel. Zistil, že môže prehrať. Že skutočne nemá na všetkých zápasníkov a od tej doby mi u neho chýba ten predošlý oheň a odhodlanie. V zápase s Khabibom na mňa pôsobil až príliš odovzdane. Takže pokiaľ nastúpi tento Conor a sústredený Cowboy, vidím to na víťazstvo Cerroneho v treťom kole.”

Ondřej Novotný, promotér, spolumajiteľ organizácie OKTAGON MMA a komentátor

„Mám Cowboya strašne rád, ale pre šport ako taký by bolo lepšie, keby vyhral Conor. Takže budem priať viac jemu. Myslím, že to nemusí byť jednoduché. Na druhej strane Cowboy má až tragické prvé kolá a Conor práve naopak. Ako náhle dobre trafí, tak to môže byť naozaj rýchle. Merítkom návratu pre mňa nie je Conor sám, ale signály ľudí, ktorí sú okolo neho. A tie sú jasné, Conor je späť v plnej sile a plne motivovaný. Ja osobne o tom nepochybujem. Užil si, narodili sa mu deti, zablbol si i zblbol. Pomerne rýchlo prešiel všetkými štádiami marazmu tej najväčšej svetovej slávy a nič mu nebráni v tom sa s kľudnou hlavou a namotivovaný vrátiť. Každý šport potrebuje osobnosti. Čím viac, tým lepšie a Conor je kúzelník s ihlou, ktorý prepichuje všetky možné bubliny do ktorých sa MMA ešte nedostalo. Ak tento rok stihne tri zápasy, tak nás čaká skvelý rok.”

Daniel Barták, tréner

„Cerrone má jednoznačne viac ciest, ktoré by mohli viesť k víťazstvu. Má veľmi dobrý postoj aj zem. Dokáže súpera knokautovať aj utiahnuť. Conor je skvelý postojár s výbornou obranou proti strhom. Na zemi trochu zaostáva. Vždy, keď prehral, tak na submisiu. Na prvý pohľad by sa teda mohlo zdať, že má bližšie k víťazstvu Cerrone, ale myslím, že to tak nebude, aj keď by som mu to prial. Má za sebou dve porážky TKO. Je krehkejší. Na spodok aj na hlavu. A Conor má na to, aby mu svojimi údermi život v klietke znepríjemnil a ukončil ho. Víťaza tu vidím Conora.”

zdroj: isport.cz

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky