Patrik Kincl otvorene o vyhorení, konci kariéry a ďalších plánoch

Mal bojovať o titul v KSW, pár dní pred zápasom prišlo zranenie. Patrik Kincl prehovoril otvorene o plánoch na koniec kariéry, vyhorení a svojej budúcnosti.

Bojoval v ruskej organizácii ACB, pravidelne chodí trénovať do elitného American Top Teamu. Z posledných 10 zápasov prehral jediný – v lete 2018 na body s Karlosom “Terminátorom” Vémolom.

Syndróm vyhorenia, myšlienky o konci kariéry

Patrik Kincl mal nedávno absolvovať titulový zápas s Chorvátom Robertom Soldičom v európskej MMA organizácii číslo 1. KSW. Mal však veľkú smolu, ktorá ho doprevádza prakticky po celú kariéru. Pár dní pred zápasom sa zranil.

„Hrozný hype a potom hrozné vyhorenie,” prehovoril Kincl otvorene o náročnom období, ktoré zažil v svojej relácii Fight and Talk.

„Písal som na sociálne siete, že končím so zápasením. Riešil som ešte nejaké osobné veci. Takže sa toho zišlo viac a fakt som si hovoril, že OK nemám to za potreby. Idem od toho,” vrátil sa Kincl k obdobiu tesne po zranení lakťa.

„Nechcel som ísť ďalej. Hovorím si, už toho bolo dosť. Už toho bolo až-až, hovorím si, že je to možno znamenie, aby som išiel ďalej a venoval sa niečomu inému.”

Kincla v kariére sprevádzajú časté nepríjemnosti, či už najrôznejšie zranenia, alebo záležitosti v ruskej organizácii ACB s nenavážením súpera alebo zápasom, v ktorom vyhrával, no zrušil ho majiteľ organizácie, či náročné obdobie konca XFN, keď mu zrušili dlho očakávaný zápas s Makhmudom “Machom” Muradovom.

Kincl priznal, že nastavenie mysle o ukončení kariéry sa ho držalo pomerne dlho.

„Mal som klasický syndróm vyhorenia. Utiekol som pred tým. Požičal som si auto, vyrazil som so ženou do Portugalska. Tam som si vyčistil hlavu. Potreboval som vypnúť. Bol som v gyme skoro každý deň, x hodín denne a už to na mňa všetko spadlo. Potreboval som vypnúť, vidieť niečo nového.”

Budúcnosť? Boj o titul v KSW

Patrik Kincl prišiel o titulový súboj v poľskej KSW pre zranenie lakťa. Neskôr zistil, že má aj problém s úponom bicepsu. Dal sa zdravotne do poriadku, po sviatkoch sa chce vrhnúť do plnej prípravy.

„Robil som veľa rehabilitácií. Zo začiatku som bol zase premotivovaný. Odtrhol som sa z reťaze, začal som trénovať aj s ortézou, čo zase nebolo úplne OK. Potom keď sa to dalo dole, som zistil, že som mal niečo aj s úponom bicepsu. To sa liečilo dlhšie. Stále to napríklad cítim. Keď napríklad robím príťahy na hrazde, tak to cítim. Nie je to stopercentné, no pri sparingoch mi to nevadí.”

Od Nového roka môže ísť do tréningu naplno

„Riešim momentálne KSW, už sa to trošku objavuje. Chcel by som sa vrátiť do toho kolotoča asi v marci. Skúsim cez sviatky vypnúť a potom do toho naskočiť.”

Titulový zápas si chce zaslúžiť, nechce ho dostať tak povediac zadarmo. Na druhej strane sa chce v novej organizácii aklimatizovať, skok rovno k súboju o titul by bol podľa neho priveľkým sústom.

„Chcel by som sa prebojovať k titulu. Nechcel by som to dostať teraz hneď. Jednak sa potrebujem dostať späť do formy, takže skočiť späť do tituláku je pre mňa nezmysel. Ale zároveň ma láka tá vidina sa k tomu prebojovať. Dostať teraz niekoho z TOP 10, potom z TOP 5, z TOP 3 a postupne si to vybojovať a nedostať to zadarmo.”

zdroj: youtube Fight and Talk

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky