Prvé reakcie Conora po UFC 229: Vrátim sa, už sa pozerám smerom k odvete

Bývalý šampión dvoch UFC kategórii Conor McGregor nastúpil v noci v titulovom zápase ľahkej váhy a proti Khabibovi ťahal za kratší koniec. „Notorious“ na UFC 229 zaznamenal svoju štvrtú profi prehru, keď ho Nurmagomedov ukončil v štvrtom kole submisiou. Conor prerušil svoje mlčanie po tejto prehre veľmi rýchlo. Na svojich sociálnych sieťach uverejnil nasledujúce príspevky.

Conor McGregor a jeho prvé reakcie po zápase

 Conor McGregor: Dobré údery. Pozerám sa už smerom k odvete.

Conor McGregor: Ja sa vrátim.

View this post on Instagram

I’ll be back.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

McGregor volá v tomto prípade po odvete rovnako, ako to bolo aj po jeho prvej prehre s Nate Diazom. Mladší z Diazovcov na UFC 196 porazil Conora submisou škrtením. „Notorious“ bol potom v odvete na UFC 202 úspešný, keď vyhral na body väčšinovým rozhodnutím.

Zaslúžil by si Conor bezprostrednú odvetu? Zo športového hľadiska asi ťažko. Nebol to tesný zápas, Conor bojoval po prvýkrát po dvoch rokoch a navyše sú tu aj ďalší adepti na titulový fight – napríklad Tony Ferguson alebo Dustin Poirier (ak uspeje v súboji s Nate Diazom).

Na druhej strane, vieme ako to v niektorých prípadoch v UFC chodí. Peniaze majú častokrát prednosť pred výkonnostnými zásluhami. A je tu ešte aj ďalší problém, ktorý sa bude riešiť v najbližšom čase. Khabib môže mať po svojom čine po skončení zápasu aj väčšie problémy s atletickou komisiou. Ak by mu bola zastavené činnosť na dlhší čas, UFC by určite uvažovalo o tom, že mu odoberie opasok.

zdroj: bloodyelbow

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky