Tadeáš Růžička, OKTAGON MMA

Dvaja bojovníci OKTAGON MMA v bitke futbalových chuligánov. Čo na to Ondřej Novotný a Karlos Vémola?

OKTAGON MMA rieši škandál. Dve hviezdy organizácie sa zapojili do bitky futbalových chuligánov. Čo na to Ondřej Novotný a popredné osobnosti našej scény?

Hviezdy OKTAGON MMA v bitke futbalových chuligánov

Leo Brichta a Tadeáš Ružička. Dve hviezdy organizácie OKTAGON MMA sa zapojili do bitky futbalových chuligánov.

SFC Opava verzus SK Slavia Praha.

„Spoločné meranie síl vo formáte dvadsať na dvadsať,“ tak znie popis stretu futbalových chuligánov na webe hooligans.cz. „Za zhruba 40 sekúnd je hotovo. Výhra pre SKS,“ uvádza sa v texte.

Bitka futbalových chuligánskych táborov sa odohrala 13. decembra.

„Kúsok za Brnom dohodnutý stret so Slaviou, v ktorej radách nechýbali ani zápasníci a tréneri prestížnej MMA organizácie, takže skutočne veľmi dobrá zostava,“ píše sa v ďalšom príspevku.

Český denník Sport a niekoľko zdrojov zo sociálnych sietí spomínaných bojovníkov identifikovali ako Leo Brichta a Tadeáš Ružička z organizácie OKTAGON MMA.

Na prešľap dvoch hviezd organizácie reagoval promotér OKTAGON MMA Ondřej Novotný.

„Nežijem v bubline, takže sa ku mne táto vec, samozrejme, dostala. Má to pre mňa niekoľko uhlov pohľadu. Chápem, že tí chlapci nejak vyrastali, sú mladí, v tomto ohľade blbí a žili s nejakými kamarátmi, ktorí sa občas v rámci chuligánskych bitiek idú pobiť niekam za mesto na pole. Chápem, že keď im ich do tejto chvíle životní kamaráti hovoria, nech im v tom idú pomôcť, tak v nich je niečo, prečo to urobili. Nechápem ale, že nevidia rozdiel medzi tým, kým bývali a kým sa stali,“ hovoril Novotný pre isport.cz.

„Ak sa to skutočne stalo, tak verím, že ako André Reinders, tak na druhej strane Marek Lončák a Pavel Bechtold sú skutočne silné osobnosti, aby sa to stalo naposledy. A keby to naposledy nebolo, tak sa to nedá nijakým spôsobom prejsť. Zatiaľ sme to nikdy nemuseli riešiť. Samozrejme, že sa chuligánske bitky nezlučujú s filozofiou Oktagonu a bojových športov ako takých,“ pokračoval.

A vyslal varovný signál.

„Každý robíme chyby, takže my zdvíhame prst, ale nelámeme palicu. Ako hovorím, verím, že sa to stalo u obidvoch naposledy.“

Reagoval aj Karlos Vémola

Pre isport.cz sa k spomínanej kauze vyjadrili aj popredné osobnosti česko-slovenskej MMA scény.

Karlos Vémola (bývalý bojovník UFC, ktorého v decembri čaká titulový zápas v strednej váhe OKTAGON MMA)

„Vôbec si nedokážem vysvetliť, čo ich k tomu viedlo. Viem si to vysvetliť u chlapcov, ako som bol ja na konci základky a na začiatku strednej školy. Vtedy som si chcel neustále niečo dokazovať. Ale myslím si, že títo chlapci si nemajú čo dokazovať. Sú to rastúce mená na českej scéne. Doby, kedy nás hádzali do jednej škatuľky, že figheri sú vymlátené hlavy z diskoték, sú už našťastie dávno preč. Ale podobné veci nás do dôb dinosaurov bohužiaľ vracajú. Pokiaľ chceme byť vnímaní ako profesionálny šport, tak by ich organizácia mala potrestať. Urobiť z ních príklad, že toto si neprajeme, pretože to nie je dobrá vizitka nášho športu. Možno by mali dostať na nejakú dobu stopku, aby si to pamätali.“

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky