fbpx

Sponzorovaný obsah

Khabib Nurmagomedov

Tony Ferguson alebo Justin Gaethje? Kto je podľa Khabibovho otca nebezpečnejším súperom pre jeho syna?

UFC ľahká váha patrí medzi najlepšie obsadené divízie a aktuálny šampión Khabib Nurmagomedov tak nemá núdzu o kvalitných vyzývateľov. Tým najbližším bude v apríli na UFC 249 Tony Ferguson. Viacerí pred ním si verili, že dokážu Khabibovi pripraviť jeho prvú profesionálnu MMA prehru, no zatiaľ sa to nikomu nepodarilo.

Ferguson je z hľadiska zápasníckej typológie a jeho neortodoxných bojových schopností pre každého veľkou prekážkou. Nurmagomedov je samozrejme kurzovým favoritom, no ani v jeho tábore nič nepodceňujú a veľmi dobre si uvedomujú, že na Tonyho sa musia pripraviť čo najlepšie.

Ďalším mužom, ktorý sa výrazne približuje titulovej šanci, je neústupný Justin Gaethje. Sám už viackrát hovoril, že pozná recept na šampióna a volá po možnosti stretnúť sa s ním v klietke. Khabibov otec Abdulmanap dostal v jednom z nových rozhovorov otázku, ako by porovnal Fergusona a Gaethjeho a ich potenciálne šance v boji s jeho synom.

Khabibov otec v krátkosti porovnáva Tonyho Fergusona a Justina Gaethje

„Pochybujem o tom, že Gaethje by bol väčšou výzvou ako Ferguson. V potenciálnom súboji s Gaethjem by bolo v rozmedzí 12-13 minút rozhodnuté o víťazovi zápasu. Ale s Fergusonom budeme možno musieť zápasiť až 25 minút, aby sa to rozhodlo.“

zdroj: lowkickmma , youtube , rt

V texte môžu byť umiestnené odkazy na sponzorovaný obsah.