UFC 220 preview: Obháji Miocic titul po tretí krát?

STIPE MIOCIC (17-2 MMA, 11-2 UFC) vs FRANCIS NGANNOU (11-1 MMA, 6-0 UFC)

Tento titulový zápas ťažkej váhy a zároveň hlavný zápas eventu patrí medzi najočakávanejšie UFC duely posledných rokov. Miocic, aktuálny šampón kráľovskej divízie, má na svojom konte 13 KO výhier a 9krát zvíťazil v prvom kole. Vyznačuje sa inteligentným spôsobom boja, agresívnym tempom, tlakom na súpera a excelentnou prácou nôh. Na druhej strane „The Predator“ Ngannou má zatiaľ 7 KO výhier, 4 submisie, 7krát triumfoval v prvom kole. Priradiť k nemu môžeme ohromnú knokaut silu, rýchlosť, obratnosť a v poslednom čase aj zlepšenú obranu proti takedownom.

Veľa sa hovorí o Francisovej veľkej sile a schopnosti „vypnúť“ svojho súpera, no tak trochu sa prehliada fakt, že aj Stipe má na svojom konte množstvo KO víťazstiev (13 zo 17 výhier, čiže 77%). Zápas sa teda dá nazvať aj ako „Battle of KO artists“. Viacerí odborníci však nepredpokladajú, že v úvodnom kole uvidíme otvorenú bitku v postoji z oboch strán. To by predsa len vyhovovalo viac Francisovi. V záujme skúsenejšieho Miocica by malo byť čím skôr unaviť nebezpečného protivníka zápasením a bojom na zemi. Ak by sa mu podarilo po 3krát obhájiť titul, jednalo by sa o rekord ťažkej váhy. Nech už to dopadne akokoľvek, dúfajme, že uvidíme nezabudnuteľný zápas.


Prvá Slovenská e-lekáreň

https://www.youtube.com/watch?v=ZBJ5O5M1_Cc

Daniel Cormier (19-1 MMA, 8-1 UFC) vs Volkan Oezdemir (15-1 MMA, 3-0 UFC)

Druhý titulový zápas hlavnej karty sa týka poloťažkej váhy. Daniel Cormier v ňom bude potvrdzovať status šampióna, ktorý mu bol znovu pridelený po odhalení dopingu u Jona Jonesa (pôvodné víťazstvo Jonesa sa kvôli tomu znegovalo a zápas bol označený ako „no contest“). Cormier má v rámci svojej bilancie 6 KO výhier, 6 submisii a 7 výhier v prvom kole. Jeho silné stránky sú wrestling a takedowny, no veľmi nebezpečný je aj v postoji.

Proti nemu sa postaví Volkan Oezdemir, podľa mnohých nováčik roka 2017. Už samotná štatistika 11 KO víťazstiev a 12 ukončení v prvom kole nám o tomto fighterovi dosť napovedajú. Volkan je agresívnym typom zápasníka, ktorý sa v úvode snaží vyletieť na svojho súpera, pričom sa spolieha na silné údery a kopy. Otázkou zostáva, či to bude stačiť na zápasenie a skúsenosti favorizovaného Cormiera.

Zvyšné zápasy hlavnej karty UFC 220

Calvin Kattar (17-2 MMA, 1-0 UFC) vs Shane Burgos (10-0 MMA, 3-0 UFC)

Gian Villante (15-9 MMA, 5-6 UFC) vs. Francimar Barroso (19-6, 1NC MMA, 4-3, 1NC UFC)

Thomas Almeida (22-2 MMA, 5-2 UFC) vs. Rob Font (14-3 MMA, 4-2 UFC)

zdroj: mmajunkie

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky