Karlos Vémola OKTAGON 19

Vémola tvrdí, že Mikulášek nemá jiu-jitsu ani ground-and-pound. Karlos pripojil aj presnejší čas ukončenia

Karlos Vémola tvrdí, že je pred zápasom na OKTAGON 19Václavom Mikuláškom veľmi dobré pripravený. Dopomôcť tomu mali aj tréningy v Poľsku, kde sparoval aj s Mamedom Khalidovom a jeho tímom. Fanúšikov zároveň upozornil na to, aby dávali počas prvého kola veľký pozor, pretože bude dosť rýchle a intenzívne.

Vémola: V Poľsku som zažil najväčšie tréningové peklo za posledných pár rokov

Toto bude ťah na jednu bránku. Bude to o tom, kedy ho ukončím. Či sa mi ho skutočne podarí ukončiť ho v prvom kole alebo nie. Keď som sa napríklad chystal na Kincla, tak sme sa pripravovali, že by to mohol byť súboj hore dole – že by som mohol byť chvíľu na chrbte, chvíľu hore. Ale toto bude na jednu bránku. Aj keby som náhodou upadol a bol by som pod Mikuláškom, tak čo? On jiu-jitsu nemá, ground-and-pound nemá.

Bude to len o tom, či sa trafí alebo netrafí, či stihne utekať. Ja mám natrénované a nepodcenil som to. Odišiel som do Poľska a tam som trénoval so špičkou. Teraz som navyše sparoval aj s Mamedom Khalidovom a s jeho sparingpartnermi. To bolo najväčšie peklo, čo som za posledných pár rokov zažil. Myslím to vážne. Fakt ho chcem potrestať. Prvé kolo bude veľmi intenzívne. Tam by som odporúčal nežmurkať.  Bude to veľmi intenzívny rýchly zápas. Rozhodne to do druhého kola nedôjde.

Vémola: Bozkávať sa od úchyla nenechám. Ak sa o to Mikulášek pokúsi, tak rovno dostane bombu

Karlos odhaduje, že Mikuláška ukončí po tretej minúte prvého kola

Presná predikcia zápasu je strašne ťažká. Ja nedokážem odhadnúť, ako veľmi to Mikulášek dokázal dotrénovať. To, že ho strhnem do half-guardu alebo do nejakého mountu, to je viac ako jasné. Bude záležať na tom, ako je pripravený. Aké má srdce a ako dlho ten tlak vydrží. Pretože ak to srdce mať nebude, tak sa mi po chvíli začne točiť a dá mi šancu na škrtenie alebo mi poskytne chrbát. A ja to nebudem môcť nevziať, ak mi zadarmo ponúkne nejaké škrtenie. Chcem ho zmlátiť, ale chcem ho ukončiť v prvom kole – to je pre mňa priorita.

Ak so mnou chce urobiť dobrý zápas a dostať sa do druhého kola, tak bude musieť ten tlak prežiť.  Ja ho teraz úplne nedokážem odhadnúť, koľko tlaku zvládne. Verím tomu, že trénuje a že bude v inej forme. Dúfam, že to bude aj pekný zápas a že to chvíľu dlhšie vydrží. Napríklad proti Ďatelinkovi nechcel žiadny tlak a hneď mu dal chrbát, to isté proti Peleškovi. Je to podobné, ako keď zaklepete, vyjadrujete tým, že už nechcete a nemôžete pokračovať. Možno teraz bude mať gule a vydrží to trebárs do tej štvrtej minúty. Ja si myslím, že koniec sa bude blížiť po tretej minúte a ďalej, kedy by to malo byť v mojej réžii.

Patrik Kincl a UFC? Ponuka už bola, potrebujem už len toto

zdroj: Fight Club NewsZdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky