Výsledky UFC 220: Miocic vs Ngannou

Dlho očakávaný turnaj UFC 220 (20. január 2018, TD Garden, Boston) sľuboval veľkú šou na čele s dvomi titulovými zápasmi v ťažkej a poloťažkej váhe. Na hlavnej karte bolo päť zápasov a najväčším ťahákom pochopiteľne duel Miocic a Ngannou.

Kompletné výsledky UFC 220: Miocic vs Ngannou

Hlavná karta (nedeľa, 4:00 – UFC pay-per-view, Nova Sport 2)

STIPE MIOCIC porazil FRANCIS NGANNOU – jednohlasné rozhodnutie (50-44, 50-44, 50-44) 5.kolo, 5:00

Ostro sledovaný titulový zápas ťažkej váhy, do ktorého nastupoval aktuálny šampión Miocic trochu netypicky ako kurzový outsider. Dôvodom bola víťazná šnúra a spôsob boja jeho vyzývateľa z Afriky. Sledovali sme strhujúce športové divadlo, ktoré napokon dospelo až do úplného konca. Stipe sa ukázal ako veľmi skúsený a technický fighter, ktorého nerozhodí ani vyše 263libier (cca 120kg) vážiaci kolos s ohromným úderom.

Ngannou uštedril šampiónovi niekoľko tvrdých rán v prvých dvoch kolách. Miocic mu však zdatne sekundoval aj v postoji a keď to najviac potreboval (po inkasovaní ťažkých úderov), zobral Francisa na zem, kde mal prakticky vždy dominantnejšiu polohu. Aj keď bol Ngannou v druhej polovici boja značne vyčerpaný a pasívny, vždy predstavoval veľkú hrozbu a nedal sa ukončiť pred limitom. Stipe Miocic sa stal prvým fighterom ťažkej váhy UFC, ktorému sa podarilo obhájiť titul po tretí krát.
Daniel Cormier porazil Volkan Oezdemir – TKO (krucifix a údery) 2.kolo, 2:00

Kvalitný fight, možno tak trochu neprávom vo veľkom tieni hlavného zápasu večera. Staronový šampión Cormier si veľmi dobre uvedomoval, že vo svojom veku už pred sebou nemá príliš veľa veľkých súbojov. V úvode Volkan opäť svojim typickým štýlom doslova vyletel na svojho súpera a viacerých priaznivcov DC-ho na chvíľu zamrazilo. Potom však už začal Cormier preberať zápas do vlastných rúk. Vyvrcholilo to v druhom kole, kedy dostal takedownom Volkana na chrbát, priklincoval ho a rozhodca po úderoch do hlavy bez krytu zápas ukončil.

Calvin Kattar porazil Shane Burgos – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 30-27, 30-27) 3.kolo, 5:00

Obaja sa chceli ukázať v čo najlepšom svetle, keďže nastúpili na kvalitnej karte a čakajú na svoj veľký zápas. Kattar bol od začiatku presnejší a Burgosa predčil predovšetkým početnosťou úderov. Shane sa snažil kontrovať tvrdosťou, no nestačilo to. Kattar poslal Burgosa (pre ktorého to bola prvá MMA prehra) na zem v treťom kole pomocou zdvihákov a krátko na to bol súboj ukončený.

Gian Villante porazil Francimar Barroso – viachlasné rozhodnutie (30-27, 28-29, 30-27) 3.kolo, 5:00

Súboj skúsených bojovníkov poloťažkej váhy, ktorí majú v UFC pomerne vyrovnanú bilanciu. Francimar sa spolieha skôr na pomalšie, kontrolované tempo zápasu a veľmi podobné to bolo aj teraz. Prekvapením bolo, že sa nepokúsil o žiadny takedown. Celý súboj sa odohral v monotónnom tempe a v postoji, v ktorom mal mierne navrch Villante. Ten aj zápas vyhral viachlasným rozhodnutím.

Rob Font porazil Thomas Almeida – TKO (kop do hlavy a údery) 2.kolo, 2:24

Almeida vstupoval do turnaja s tým, že 20 z jeho 22 víťazstiev skončilo zastavením (knokauty a submisie), 16 z týchto finišov bolo už v prvom kole. Na druhej strane Fontov priemerný zápasnícky čas v rámci UFC bol do tohto zápasu 7:20 – najnižší z aktívnych fighterov v bantamovej váhe. Veľmi blízko tomuto času bol aj tentokrát, Font ukončil Almeidu v strede druhého kola po tom, čo ho systematicky zasahoval viacerými údermi.

Predzápasy (UFC Fight Pass, Fox Sport 1)

Kyle Bochniak porazil Brandon Davis – jednohlasné rozhodnutie (29-28, 29-28, 30-27) 3.kolo, 5:00

Abdul Razak Alhassan porazil Sabah Homasi – KO (úder) 1.kolo, 3:47

Dustin Ortiz porazil Alexandre Pantoja – jednohlasné rozhodnutie (29-28, 29-28, 29-28) 3.kolo, 5:00

Julio Arce porazil Dan Ige – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 30-27, 29-28) 3.kolo, 5:00

Enrique Barzola porazil Matt Bessette – jednohlasné rozhodnutie (30-27, 28-28, 29-28) 3.kolo, 5:00

Islam Makhachev porazil Gleison Tibau – KO (úder) 1.kolo, 0:57

zdroj: mmamania

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky