fbpx

Výsledky UFC 229: Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor + HIGHLIGHTY

Prinášame vám kompletné výsledky UFC 229. Turnaj, ktorý sa zapísal do histórie UFC. Konal sa 6. Októbra 2018 v T-Mobile aréne – Las Vegas, Nevada. V hlavnom zápase sa v osobnom súboji stretli Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor, ktorí sa postarali o úplne ovládnutie pozornosti celého sveta.

Zápas, na ktorý čakalo milióny ľudí po celom svete a nikto nevedel či sa niekedy uskutoční máme za sebou. Od oznámenia tohto „mma sviatku“, až po samotné vyvrcholenie zápasu sme boli svedkami niečoho čo nemá obdobu vo svete zmiešaných bojových umení. Verím, že ste si to užili tak, ako my v redakcii MMA Fanatik.

Kompletné výsledky UFC 229: Khabib Nurmagomedov vs Conor McGregor

Hlavná karta (Nedeľa 04:00, Nova Sport 2, VOYO, PPV)

KHABIB NURMAGOMEDOV porazil CONOR MCGREGOR – submisia (neck crank) 4. kolo, 3:03

Aj keď Conor začal svojim štýlom a trafil pár úderov, Khabibovi patrili oba kolá s veľkou dominanciou na zemi. Na začiatku druhého kola Khabib dokonca pravým úderom poslal Conora k zemi, čo nebýva vôbec zvykom. Aj keď Conor odvrátil pár takedownov, Khabibovi sa darilo dostávať ho na zem, aj kvôli chýbam Conora. V 4. kole ho na submisiu Khabib porazil, Conor nakoniec odklepal. Po víťazstve však Khabib provokoval Dillona Danisa (Conorov sparing partner) a preskočil za ním do hladiska, kde sa začala veľká bitka. Podrobnosti prinesieme v ďaľšom článku.

Tony Ferguson porazil Anthony Pettis – technické KO (zlomená ruka Pettisa) 2. kolo

Bez oťukávania, obaja sa pustili do krvavého zápasu na plno. Obaja borci predviedli neskutočný zápas a výborné výkony. Ferguson sa snažil nedať Pettisovi priestor a neustále ho tlačil, hlavne v druhom kole. Pettis však vôbec nezaostával a dobre kontroval, dokonca Fergusonovi údermi podlomil nohy. Pettis však po druhom kole nepokračoval kvôli zlomenej pravej ruke. Víťazstvo si tak pripísal Ferguson. Diváci si rozhodne tento zápas užívali.

Dominick Reyes porazil Ovince Saint Preux – jednohlasné rozhodnutie (3x 30-27) 3. kolo, 5:00

Reyes vstupoval do klietky síce prvý, no podľa stávkových kancelárií išiel do zápasu práve on ako favorit a boli naňho nižšie kurzy. Od úvodu sa obaja bojovníci do seba pustili a Reyes dominoval hlavne v úderoch v stoji. V prvom kole mal dokonca šancu na ukončenie zápasu, kedy Saint Preux inkasoval mnoho úderov, ktoré ťažko rozdýchaval. Nakoniec sa zápas dostal až do tretieho kola a ak chcel Saint Preux vyhrať, musel svojho súpera ukončiť predčasne. To sa mu nepodarilo, Reyes si veľmi dobre ustrážil zápas a dokonca v posledných sekundách poslal úderom svojho súpera k zemi knokautom.

Derrick Lewis porazil Alexander Volkov – knokaut (údery) 3. kolo, 4:49

Lewis sľuboval veľkú bitku, no pravdepodobne fyzická kondícia a zranenie z prvého kola mu to nedovolovalo. Práve prvé 3 minúty patrili hlavne ruskému bojovníkovi, ktorý trafil hneď niekoľko úderov. Lewis sa síce snažil trafiať rusa tvrdými údermi, no Volkov si zápas strážil takmer až do konca tretieho kola a celkovo mal prevahu v signifikantných úderoch. 15 sekúnd pred koncom zápasu však Lewis trafil silný úder pravačkou a poslal svojho súpera k zemi knokautom, kde ho ďaľšími údermi ukončil.

 

Michelle Waterson porazila Felice Herrig – jednohlasné rozhodnutie (30-26, 29-28, 30-27) 3. kolo, 5:00

Začiatok prvého kola bol hlavne o hľadaní vzdialeností, Waterson neustále kopala súperku, tým je známa. Koniec prvého kola a druhé kolo už prebiehalo prevažne v klinči pri výmenách vzájomných úderov a kolien. Hlavne Herrig mala kontrolu, no potom inkasovala lakeť, vysoký kop, čo ju pravdepodobne otriaslo, Waterson ju prehodila na zem a hodne dominovala. V treťom kole to síce bolo naopak a Waterson bola na zemi, no adresovala Herrig viac úderov, lakťov a aj keď ich rozhodca postavil, Herrig nedokázala nájsť recept na svoju súperku.

Predzápasy (Nedeľa 00:30, UFC Fight Pass)

Jussia Formiga porazil Sergio Pettis – jednohlasné rozhodnutie (30-26, 29-28, 29-28) 3. kolo, 5:00

Vicente Luque porazil Jalin Turner – technické KO (údery) 1. kolo, 3:52

Aspen Ladd porazila Tonya Evinger – technické KO (údery) 1. kolo, 3:26

Scott Holtzman porazil Alan Patrick – knokaut (lakte) 3. kolo, 3:42

Yana Kunitskaya porazila Lina Länsberg – jednohlasné rozhonutie (3x 30-27)

Nik Lentz porazil Gray Maynard – technické KO (kop do hlavy a údery) 2. kolo, 1:19

TonyMartin porazil Ryan LaFlare – technické KO (údery) 3. kolo, 1:00

zdroj: mmajunkie, rt

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky