Khamzat Chimaev

Zabil by som ich, ak by udreli môjho otca! Khamzat Chimaev o tom, prečo nemá rád Conora McGregora a Mikea Perryho

Khamzat Chimaev je meno, ktoré sa začína zmieňovať čoraz častejšie a v rôznych súvislostiach. Najnovšie prezradil, prečo nemá rád Conora McGregora a Mikea Perryho.

Khamzat Chimaev počas krátkej UFC kariéry dokázal prepísať históriu organizácie a nastolil nový význam slova dominancia. Absolútne suverénne porazil prvých dvoch súperov v UFC a len v priebehu 10 dní. Navyše v dvoch rozličných váhových divíziách. Stal sa vôbec prvým bojovníkom, ktorému sa niečo podobné podarilo.

Chimaev hýri sebavedomím. Oprel sa do Donalda Cerroneho o ktorom tvrdil, že by ho vybavil v prvom alebo druhom kole a že nedosahuje jeho úroveň. Tiež dodal, že by to boli pre neho “easy money”.

Šéf UFC Dana White priznal, že sa mu páči prístup svojej novej hviezdy a tiež jeho výkony, ktoré predvádza. White priznal, že Chimaev si zažiadal zápas v auguste a podľa slov šéfa UFC mu želanie splní.

Otázka je, kto bude jeho ďalším súperom?

Chimaev začal prostredníctvom sociálnych sietí atakovať Conora McGregora. Vyzýval ho na súboj. McGregor zverejnil na sociálnej sieti, že výzvu prijíma. No nedefinoval meno a v poslednom období ho vyzýva aj Tony Ferguson, takže fanúšikovia nevedia, výzvu ktorého z nich prijal.

Khamzat Chimaev sa pustil do Conora aj Mikea Perryho: Nemám ich rád!

Chimaev zobral UFC útokom a k ostrým vyjadreniam nemá ďaleko. Pre TMZ Sports napríklad povedal, že nemá rád Mikea Perryho. V rozhovore pre RT Sport vysvetlil dôvod:

„Pretože som videl, ako títo chlapci udierajú starších mužov. V mojej krajine v Rusku, ak niekto udrie staršieho muža, tak niekto kto je blízko a vidí to, vyštartuje po ňom a udrie ho. Pretože to nie je rešpekt, ak udiera starších ľudí. Môj otec je tiež starší muž. Zabil by som ho, ak by ho udrel. Pre to nemám rád toho chlapa.”

Nedávno sa internetom prehnali video zábery, ako Mike Perry udrel staršieho muža. V minulosti sa rovnakého prehrešku dopustil Conor McGregor.

„Rovnako, spravil to isté. Nemám to rád,” vyjadril sa Khamzat Chimaev k Írovi.

S Dagestancom, ktorý má švédske občianstvo a výbornú bilanciu 8-0, bude zjavne v UFC poriadne veselo.

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky