fbpx

Sponzorovaný obsah

Bol Makhachev okradnutý?! Ali Abdelaziz si sťažuje na aktualizovaný P4P rebríček bojovníkov UFC
Zdroj fotky: Instagram Islam Makhachev

Organizácia UFC zaktualizovala rebríček P4P. Je to rebríček najlepších bojovníkov naprieč všetkými mužskými váhovými kategóriami v organizácií UFC. Jon Jones (27-1) si po návrate stále drží prvú pozíciu. Na druhom mieste sa umiestnil Islam Makhachev a nasleduje Alex Volkanovski. Na spodku článku nájdete kompletný rebríček najlepších bojovníkov.

Bol Makhachev okradnutý?

Úspechy Jona Jonesa sú nespochybniteľné. Za celú svoju kariéru nebol porazený, až na jeden prípad, kedy bol diskvalifikovaný. Pozícia v rebríčku P4P je určite oprávnená, no patrí mu aj prvá priečka? Jones totiž od roku 2020 zápasil len jedinýkrát, keď porazil veľmi rýchlo Ciryla Ganea v prvom kole na submisiu technikou gilotína.

Opäť sa predstaví v klietke na najbližšom číslovanom turnaji UFC 295, kde sa stretne so Stipe Miocicom. Na rovnakom turnaji pôjde do titulového zápasu aj Jiří Procházka, kde si zmeria sily s Alexom Pereirom.

Známy manažér z prostredia bojových športov si sťažuje práve na tú skutočnosť, že Islam Makhachev mal získať prvú pozíciu P4P rebríčka. Odvoláva sa na jeho posledný zápas turnaja UFC 294, kde si poradil s Alexom Volkanovskim, keď ho ukončil v prvom kole na KO. Makhachev bol porazený naposledy pred osmimi rokmi a posledné roky odzápasí pravidelne 2-3 zápasy ročne.

„Oni znova okradli Islama Makhacheva o prvé miesto v P4P rebríčku!“ napísal manažér Ali Abdelaziz na svojom profile platformy X krátko po zverejnení aktuálizácií.

Ako to vidíte vy? Je kritika Abdelaziza na mieste a myslíte si skutočne, že Islamovi Makhachevovi malo patriť v tomto rebríčku prvé miesto?