fbpx
Islam Makhachev vyzýva Tonyho Fergusona, chce ho poslať na športový dôchodok

Islam Makhachev vyzýva Tonyho Fergusona, chce ho poslať na športový dôchodok

LAS VEGAS. Islam Makhachev sa po dlhšej zápasovej pauze opäť ukázal v oktagone najprestížnejšej ligy sveta. Na sobotňajšom turnaji UFC 259 si poradil s Američanom Drewom Doberom v treťom kole na armbar. Pripísal si tak siedme víťazstvo v rade a svoje skóre vylepšil na skvelých 19-1. Blízky priateľ Khabiba Nurmagomedova rastie od zápasu k zápasu a čoraz viac sa približuje na vrchol ľahkej váhy. Teraz má v hľadáčiku bojovníka, ktorého prípadná porážka by mu v tom výrazne pomohla.

Islam Makhachev vyzýva Tonyho Fergusona, chce ho poslať na športový dôchodok

„Toto je môj zápas snov. Chcem ho poslať do dôchodku,“ hovoril Islam v pozápasovom rozhovore na adresu Tonyho Fergusona. Ten podľa jeho slov viackrát vycúval zo zápasu s Khabibom a teraz, keď je na dôchodku, tak na neho tlačí a chce s ním bojovať.

Na možný duel Ferguson vs. Makhachev sa vyjadril na tlačovej konferencii aj samotný prezident UFC Dana White. Nebráni sa mu. Je to podľa neho skvelý zápas, ktorý sa mu páči a mohli by sme ho v blízkej budúcnosti vidieť.

Tony Ferguson nemá za sebou ideálne obdobie vo svojej zápasníckej kariére. V posledných dvoch súbojoch totiž ťahal za kratší koniec. Najprv v boji o dočasný titul ľahkej váhy nestačil na Justina Gaethjeho, neskôr v decembri minulého roku prehral na body s rozbehnutým Charlesom Oliveirom.

V súboji s Makhachevom by mu išlo o mnoho. Aj keď je Tony obrovské meno v bojových športoch, tretia porážka v rade by neveštila nič dobré.

Foto: Brawlerbible

 

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky