Je to oficiálne! Žiadny Bader ani Bellator, Jiří Procházka si ide po titul poloťažkej váhy organizácie UFC!

Je to oficiálne! Žiadny Bader ani Bellator, Jiří Procházka si ide po titul poloťažkej váhy organizácie UFC!

Po poslednom zápase, v ktorom obhájil Jiří “Denisa” Procházka titul poloťažkej váhy Rizinu naznačoval, že pre jeho kariéru nasleduje posun vpred. Do poslednej chvíle nebolo jasné, či sa bude jednať o organizáciu Bellatoru alebo UFC. Teraz je to oficiálne a po piatich rokoch tak opúšťa japonskú organizáciu.

Bude vás zaujímať: 

Conor McGregor verejne priznal konzumáciu alkoholu a problémy so životosprávou pred zápasom s Khabibom

Žiadny Bader ani Bellator, Jiří Procházka si ide po titul UFC!

Samotný šampión Bellatoru Ryan Bader vyzval českého bojovníka na zápas pod taktovkou organizácie Bellator cez sociálne siete. Nakoniec však prijal ponuku, ktorú dostal od organizácie UFC a podpísal zmluvu.

Stáva sa tak štvrtým Čechom, ktorý sa dostal do najprestížnejšej MMA organizácie sveta. “Znamená to pre mňa velikú zodpovednosť. Každý zápas bude úplne rozhodujúci a preto sa teším”, povedal pre portál iSport.cz.

Cieľ má jednoznačný, bojovať s najlepšími bojovníkmi sveta!

“Verím tomu, že zvládnem získať titul v UFC.”

Jeho najbližší súper zatiaľ nie je známy, no hneď ako budeme poznať jeho meno, budeme vás informovať. “Nie je nikto konkrétny, s kým by som sa chcel stretnúť. Súperi, s ktorými jednáme sú z top 10 alebo aj z top 5 v mojej váhe. Jedná sa naozaj o tých najlepších bojovníkov sveta.”

Koho by ste mu vybrali vy za súpera v prvom zápase?

Jiři sa momentálne okrem podpisu zmluvy s UFC, venuje aj štúdiu na vysokej škole. Držíme mu preto palce aby skúšky dopadli dobre a už sa nevieme dočkať na jeho premiérový zápas v UFC!

V americkej organizácií tak v súčasnosti budeme sledovať Lucku Pudilovú, Jiřího Procházku a uzbeckého bojovníka žijúceho v Prahe Makhmuda Muradova! Ostáva nám len čakať, kto sa stane prvým Slovákom, ktorý vkročí takisto do UFC a veríme, že by to už čoskoro mohol byť Lajoš Klein!

Kompletné kurzy na zápasy turnaja OKTAGON Prime 3 v Šamoríne

Zdroj: iSport.cz

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky