fbpx

Skroluj na článok

Martin Buday

Martin Buday: Mindu ukončím do dvoch kôl! A posiela odkaz Karlosovi

Martin Buday má pred sebou najdôležitejší polrok svojej doterajšej kariéry. Boj o titul v OKTAGON MMA a o zmluvu s UFC. Prehra s Kamilom Mindom ho môže pripraviť o oboje. Ukončím ho do dvoch kôl, vyhlasuje!

Martin Buday si to v sobotu 19. júna rozdá o titul v ťažkej váhy OKTAGON MMA s Poliakom Kamilom Mindom. Slovenský borec naposledy bojoval v septembri 2019. Do klietky sa vracia po dlhej rok a trištvrte trvajúcej pauze.

Dosť nepríjemné vzhľadom k tomu, že má pred sebou kľúčové mesiace, ktoré udajú smer jeho ďalšej kariére. Na jeseň ho čaká zápas v Dana White Tuesdeay Contender Series, v ktorom môže získať kontrakt s UFC.

Martin Buday chce ukončiť Mindu do dvoch kôl

Zverenec Attilu Végha z trnavského SFG je na veľké výzvy pripravený.

„Čakajú ma najdôležitejšie štyri mesiace v doterajšej kariére. Na ich konci môžem mať v jednej ruke titul Oktagonu a v druhej zmluvu s UFC. Necítim nervozitu alebo tlak. Skôr motiváciu, teším sa na to. Nie je náročné sústrediť sa len na Mindu. Ak totiž prehrám, prídem aj o šancu v Contendri,” vyhlásil ťažkotonážnik Buday pre šport.sk.

Poliak Minda má rovnakú bilanciu ako Buday (7-1). V organizácii OKTAGON má za sebou dva víťazné súboje (Dittrich a Kerisson). Za sebou má päťzápasovú víťaznú sériu. Napriek tomu si Buday na neho verí.

„Kamil ma nijak zvlášť neprekvapil. Hoci som očakával, že súpera sekne v 1. kole. Kerisson ukázal tvrdú hlavu a zniesol fakt veľa. Minda je nebezpečný, tvrďák ako každý Poliak, neradno ho podceniť. Avšak môj jediný premožiteľ Juan Espino a Hugo Cunha, ktorý ma čaká v Contendri, sú kvalitnejší bojovníci. S Mindom to určite nebude na päť kôl, ukončím ho v úvodných dvoch,“ prognózuje Martin Buday.

Bady posiela odkaz Karlosovi

„Badyho“, ako znie Martinova prezývka, dosť často v posledných mesiacoch zmieňoval Karlos Vémola. Ten vyhlasuje, že chce ísť do ťažkej váhy po opasok. Spochybňoval kvalitu Mindu a Kerissona. Nazval ich „žrádlom“ pre Budaya.

„Karlos nech si najprv pozametá pred vlastným prahom. Jemu nosia typologicky vyhovujúcich postojárov, ktorí ho na zemi neohrozia. Karlos nech v prvom rade reaguje na výzvy od Viktora Peštu a Michaila Ragozina, keď sa pasuje za jediného kráľa Oktagonu, ktorý neuteká pred výzvami. Keď ich zvládne, pokojne nech potom príde k nám do ťažkej váhy,” odkazuje „Terminátorovi“ Martin Buday.

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky