Začiatkom nového roku sa Khamzat Chimaev priznal, že si prešiel nepríjemnými zdravotnými komplikáciami, ktorými trpel po poslednom zápase s Kamaru Usmanom, s ktorým vyhral na body na turnaji UFC 294.
Pôvodne sa vedelo o tom, že Chimaev si zo zápasu odniesol zlomeninu ruky. Okrem toho si však mal prejsť aj ďalšími zdravotnými problémami, ktorých konkrétnosť zatiaľ nie je známa, no údajne to nebolo nič ľahké. Mnohí začali špekulovať o tom, či to nemá určitý súvis s ťažkým priebehom covidu, ktorý Khamzat už v minulosti zažil a mohol mu spôsobiť aj dlhodobejšie problémy.
Khamzat Chimaev chce najbližšie naskočiť do titulového zápasu
V súčasnosti sa už zdá, že je Chimaev v poriadku a znovu začína s vážnejším tréningom. Jeho cieľ je ten najvyšší, netají sa tým už dlhú dobu. Stále neporazený Khamzat to má namierené k titulovému zápasu UFC strednej váhy, kde je aktuálne šampiónom Sean Strickland. Pre toho má aj jasný odkaz.
„Musí sa obávať. Idem si po neho,“ uviedol Chimaev na adresu šampióna strednej váhy. Strickland má však najprv naplánovaný iný zápas, keďže ho na UFC 297 (20. január) čaká Dricus du Plessis. „Teraz má zápas, má proti sebe dobrého protivníka, ktorým je Du Plessis. Ak proti nemu vyhrá, tak určite budeme spolu bojovať. Na sto percent by to tak malo byť. Vedenie mi sľúbilo titulový zápas. Teraz si počkáme, kto vyhrá tento zápas, a následne si zoberiem opasok,“ dodal Chimaev.
Khamzat Chimaev posted and then deleted a picture of himself saying he was very sick pic.twitter.com/RDQnhmnOce
— MMA Mania (@mmamania) January 3, 2024