Tereza Bledá

Tereza Bledá v profi premiére na OKTAGON 17. A ako reagovala na príchod rivalky Šormovej do Reinders gymu?

Tereza Bledá sa stala víťazkou ženskej časti turnaja OKTAGON UNDERGROUND. Ukázala veľký potenciál a profi premiéru v MMA by mala mať na akcii OKTAGON 17.

Mladučká Tereza Bledá porazila v rámci akcie OKTAGON UNDERGROUND to najlepšie, čo ženské MMA na česko-slovenskej scéne ponúka – Luciu Pudilovú, Magdalénu Šormovú aj Luciu Szabovú.

18-ročná bojovníčka na amatérskej scéne nenašla premožiteľku – v boxe, MMA ani v Undergrounde. Najvyšší čas posunúť sa medzi profesionálky.
Tereza Bledá v profi premiére na OKTAGON 17

Je takmer isté, že prvý profesionálny kontrakt podpíše v organizácii OKTAGON MMA, pod hlavičkou ktorého sa konal aj turnaj Underground, v ktorom prerazila a dala o sebe poriadne hlasno vedieť.

Premiéru medzi profíčkami si podľa všetkého odkrúti na evente OKTAGON 17, ktorý sa uskutoční 26. septembra. Samozrejme, ak do hry opäť nevstúpi koronavírus.

„Teraz je zložité plánovať, pokiaľ zápas prijme súperka, tak by som ho mala mať na konci septembra. Prvá profesionálna zmluva sa rodí,” naznačila česká bojovníčka v rozhovore pre sport.cz.

Zaujímavosťou je, že v Reinders gyme má novú kolegyňu – nedávnu rivalku Magdu Šormovú. Tá po desiatich rokoch opustila Penta gym a hľadá nový impulz pre svoj kariérny rast.

„Som hrozne šťastná, že sem Magda prišla. Mimo zápasy máme podobnú váhu, Magda je úplne skvelá wrestlerka a zemárka, takže mám skvelú sparingpartnerku, ktorá mi toho môže strašne veľa dať, dúfam, že aj ja jej niečo dám,” reagovala na príchod novej tímovej kolegyne Tereza Bledá.

Má na UFC, ale netreba to uponáhľať

Mnohí fanúšikovia aj odborníci prognózujú skorý vstup víťazky Undergroundu do UFC. David Dvořák, ktorý sa do organizácie už dostal, ale varuje pred prílišným unáhlením.

„Tereza má rozhodne potenciál byť ďalšou českou zástupkyňou v UFC. Verím, že jej André dobre nasmeruje kariéru a dostane sa tam, pretože na to má.”

„Osobne by som to neunáhlil, UFC je liga, ktorá dokáže človeka rýchlo zobrať, ale tiež ho rýchlo zomlieť a vyhodiť. Horizont za mňa vidím na štyri – päť rokov,” prognózuje český bojovník a spolukomentátor akcie Oktagon Underground.

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky