Ondřej Novotný prezradil, s akou návštevnosťou turnaja na Edene bude spokojný. Už nedokážem zložiť nič lepšie! Jeden superfight mu nevyšiel.
Turnaj Oktagon 72 na futbalovom štadióne v pražskom Edene bude jedným z najatraktívnejších turnajov, aké sa na česko-slovenskej MMA scéne kedy uskutočnili. Ak nie aj vôbec najväčším!
Čo sa týka zloženia zápasovej karty, tak s najväčšou pravdepodobnosťou áno. Trilógia Karlos Vémola verzus Attila Végh, súboj Makhmuda Muradova s Patrikom Kinclom, ženský stret medzi Luciou Szabovou a Luciou Pudilovou či súboj medzi Ronym Paradeiserom a Bojanom Veličkovičom. Každý z týchto zápasov má potenciáln zdvíhať divákov zo sedadiel.
Náklady v miliónoch eur
Napriek tomu štadión v pražskom Edene zďaleka nie je vypredaný. Na turnaj, ktorý sa uskutoční 14. júna, je zatiaľ predaných 17 tisíc lístkov. Vlani bolo vypredané, atraktívny turnaj si pozrelo 27 tisíc ľudí. „Náklady sú určite v miliónoch eur,“ priznáva spolumajiteľ organizácie Oktagon MMA Ondřej Novotný pre portál Sport.cz. „Rastie to nepríjemne. Trávnik na Slavii je drahý, nájom je drahší, to isté aj jedlo. Lístky sme nechali rovnaké, alebo dokonca jednu kategóriu sme urobili lacnejšiu, aby sme každému vyšli v ústrety a vošli sa do tisícky,“ porovnal Novotný blížiaci sa turnaj v pražskom Edene s tým minuloročným.
Už teraz si je vedomý toho, že akcia nebude pre organizáciu „zlatou baňou“. Ale Oktagon MMA chce doručiť tú maximálne dobrú zábavu pre každého MMA fanúšika.
„Bezpochyby to nebude náš najzárobkovejší turnaj, ak sa teda nestane nejaký zázrak. O to ale nejde. Nám ide o to, aby naši fanúšikovia mali v ten daný moment tú najlepšiu možnú zábavu,“ vysvetľoval Ondřej Novotný prístup organizácie k plánovanému turnaju v Prahe.
Samotný Ondřej Novotný spravil maximum pre to, aby zložil a dohodol tie najlepšie možné zápasy. Nie vždy ale všetko vyjde úplne podľa predstáv… „Už nedokážem zložiť nič lepšieho. Musia chcieť obe strany. Neznamená to, že keď si na papier napíšeme sedem vysnívaných zápasov, tak že všetky dokážem dohodnúť,“ dodáva.