Výsledky UFC 226: Miocic vs Cormier + HIGHLIGHTY

UFC 226 sa konalo 7.júla 2018 v hale T-Mobile Arena (Las Vegas, Nevada). Na hlavnej karte bolo päť súbojov. Kvôli zrušenéme fightu Holloway vs Ortega sa dostali na hlavnú kartu aj Felder a Perry. Hlavným zápasom večera bol titulový súboj v ťažkej váhe Stipe Miocic vs Daniel Cormier a hlavným predzápasom takisto duel ťažkej váhy Francis Ngannou vs Derrick Lewis.

Kompletné výsledky UFC 226: Miocic vs Cormier

Hlavná karta (nedeľa, 4:00 – UFC pay-per-view, Nova Sport 2)

DANIEL CORMIER porazil STIPE MIOCIC – KO (údery) 1.kolo, 4:38


Prvá Slovenská e-lekáreň

Hlavný zápas večera, v ktorom sa proti sebe stretli aktuálni šampióni ťažkej a poloťažkej váhy a bojovalo sa o heavyweight opasok. Miocic sa snažil od úvodu vyvinúť na Cormiera tlak až to dospelo do klinču pri pletive. Následne sa však bojovníci dostali do stredu oktagonu, kde prebiehali boxerské výmeny. DC  rozdal niekoľko tvrdých úderov prednou rukou a Miocic triafal z kombinácii. Za malú chvíľku sa to presunulo do klinču, z ktorého trafil Cormier tvrdý krátky úder pravou rukou a poslal ním Miocica na zem. Tam mu pridal ešte pár úderov bez krytu a rozhodca nemal inú možnosť len súboj zastaviť. Cormier prepisuje históriu, stáva sa súčasným držiteľom dvoch opaskov a v ťažkej váhe ešte neprehral žiadny zápas.

Derrick Lewis porazil Francis Ngannou – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,30-27) 3.kolo, 5:00

Keď tento fight začal a prvé minúty sa nič extra nestalo, viacerí si povedali, že Ngannou a Lewis sa len šetria na neskoršie fázy zápasu alebo čakajú na malé chyby a vhodné možnosti na útok. Lenže keď podobný spôsob boja pokračoval ďalej, diváci dávali najavo spoju nespokojnosť. A niet sa čo čudovať. Od tohto súboja sa čakala akcia s tvrdými ranami, no celkovo padlo len málo úderov a nič signifikantné. Lewis rozdal o niečo viac zásahov, hlavne kopov, čím si zabezpečil výhru. Ťažko si vysvetliť tieto výkony, hlavne Ngannou dosť zaostal za očakávaniami. Ako keby z neho minulý zápas s Miocicom urobil úplne iného bojovníka. Jeden z najhorších duelov ťažkej váhy v poslednom čase.

Mike Perry porazil Paul Felder – viachlasné rozhodnutie (29-28,28-29,29-28) 3.kolo, 5:00

Veľmi pekný zápas, ktorý divákov bavil od začiatku až do konca. V úvode sa obaja zápasníci zrazili hlavami, čím si navzájom spôsobili menšie tržné rany. Väčšina súboja sa odohrávala v postoji, v rámci ktorého sme mohli vidieť rôzne údery, kopy, lakte a kolená. Početnosť bola vyrovnaná, ale väčšie škody a tvrdšie rany rozdal Perry. Jedným zo zdvihákov spôsobil Felderovi aj silné krvácanie z miesta pri pravom oku. K tesnému víťazstvu na body pomohlo Perrymu aj pár vydarených takedownov.

Anthony Pettis porazil Michael Chiesa – submisia (triangle armbar) 2.kolo, 0:52

Chiesovi vyšiel hneď na začiatku takedown a zápas preniesol na zem. Pokúšal sa o submisiu arm triangle, lenže nebolo to až tak dobre chytené a dotiahnuté. Pettis sa za krátky čas postavil naspäť do postoja, kde sme videli istý čas súboj v klinči. Michael zaznamenal aj druhý takedown, tentokrát Anthonyho na zemi nezdržal dlho. Záverom prvého kola sa Pettis prezentoval dobrými spodnými kopmi. Hneď v úvode ďalšieho kola trafil Anthony tvrdo pravou rukou, išiel za Chiesom na zem a ukončil ho submisiou triangle armbar.

Khalil Rountree Jr. porazil Gokhan Saki – KO (údery) 1.kolo, 1:36

Videli sme pre mnohých poriadne šokujúci priebeh tohto krátkeho zápasu. Čakalo sa totiž, že jeden z najlepších kickboxerov sveta Gokhan Saki bude mať v postoji určite prevahu. Khalil Rountree však všetkých veľmi rýchlo umlčal, keď už po minúte a pol trafil Sakiho veľmi tvrdou ľavačkou bez krytu, ktorá poslala Gokhana na zem. Khalil k nemu priskočil, pridal niekoľko kladivových úderov a rozhodca zápas ukončil.

Predzápasy (nedeľa 00:30, UFC Fight Pass)

Paulo Costa porazil Uriah Hall – TKO (údery) 2.kolo, 2:38

Raphael Assuncao porazil Rob Font – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Drakkar Klose porazil Lando Vannata – jednohlasné rozhodnutie (30-27,30-27,30-27) 3.kolo, 5:00

Curtis Millender porazil Max Griffin – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

Dan Hooker porazil Gilbert Burns – KO (údery) 1.kolo, 2:28

Emily Whitmire porazil Jamie Moyle – jednohlasné rozhodnutie (29-28,29-28,29-28) 3.kolo, 5:00

zdroj: mmamania , mmanews

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky