Václav Mikulášek

Attila dodržal slovo! Václav Mikulášek podstupuje osvedčenú “víťaznú” prípravu na Karlosa

Václav Mikulášek podstupuje najťažšiu prípravu svojho života. Aktuálne drie v trnavskom Spartakus Fight Gyme s Attilom Véghom.

Attila Végh v ostro sledovanom Zápase storočia fantastickým výkonom zmrazil všetkých fanúšikov Karlosa Vémolu. “Terminátor” prišiel o sériu 11 víťazných zápasov po tom, ako ho “Pumukli” parádne knokautoval v prvom kole a vypredaná O2 aréna išla vybuchnúť.


Prvá Slovenská e-lekáreň
Václav Mikulášek využil možnosť trénovať s Attilom

Václav Mikulášek je ďalším súperom, ktorý sa veteránovi UFC postaví do cesty. Attila Végh mu pred pár mesiacmi ponúkol možnosť pomoci v príprave a “Baba  Jaga” túto ponuku prijal. Aktuálne drie v trnavskom Spartakus Fight Gyme.

„Je to tu super. Skvele sa tu o mňa starajú. Robia to pre mňa, pripravujú mi tréningy, prispôsobujú sa mi. Čokoľvek potrebujem, nie je problém, toto som fakt nečakal. Dostávam prípravu, ktorú absolvoval Attila pred zápasom, plus k tomu pridávame nové veci,” opisoval Mikulášek pre sport.cz.

Attila neraz vravel, že príprava na Karlosa bola tvrdá a doslova peklo. V podobnom duchu sa teraz vyjadruje aj Mikulášek.

„Všetko ma bolí, to priznávam, ale zápas tak bolieť nebude, to viem,” hovorí.
Mikulášek chudne poriadnu “porciu” kilogramov. Výhochodisková váha bola 113, teraz má necelých 94. Zmestiť sa musí do limitu 84. Je to extrémne náročné, no “nevyplakáva”. Vie, že ho čaká najväčšia výzva v živote.

„Keď sa ohlásil zápas, tvrdil som, že toto bude moja najťažšia príprava a to sa potvrdilo. Vykašľať som sa na to ale nikdy nechcel, mňa to fakt baví, prečo by som mal končiť. Stav, keď som chcel skončiť, ten som zažil už skôr, teraz to tak nemám, baví ma to,” priznáva Mikulášek.

“Baba Jaga” vstupuje do zápasu podľa bookmakerov aj väčšiny fanúšikov ako “underdog”, no to práve môže byť jeho výhoda. Tlak bude opäť na ramenách Karlosa Vémolu. K tomu dlhá pauza od jeho posledného zápasu. A možno aj ťaživá myšlienka na poslednú tvrdú prehru.

Navyše Mikulášek je vo výbornej forme – nazbieral päť víťazstiev z posledných šiestich zápasov a štyrikrát z toho vyhral v prvom kole!

Baba Jaga sa bojí len jedinej veci

Pred skúsenejším súperom strach nemá, obáva sa len toho, aby nedrel zbytočne v súvislosti s možnosťou zrušenia turnaja pre koronavírus.

„Jediné, čoho sa bojím, že galavečer zrušia, aby sme nakoniec všetci nedreli zbytočne. Ľudia si môžu hovoriť o zápase čo chcú, ale keď bude problém s koronavírusom, sme bez turnajov. S tým nikto nič nespraví. Toto je hop alebo trop, “ uvedomuje si český bojovník.

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky