fbpx

Skroluj na článok

Martin Buday Karlos Vémola

Je rozdiel hádzať Lohorého, ktorý chodí o váhovku nižšie, a ťažkú váhu, ktorá to vie aj na zemi, hovorí Buday o pláne Vémolu

Martin Buday bude môcť už počas ďalšieho víkendu (19. júna) zabojovať o opasok ťažkej váhy organizácie OKTAGON MMA. Jeho súperom bude v hlavnom zápase turnaja OKTAGON 25 Kamil Minda.

Meno slovenského bojovníka bolo v posledných mesiacoch dosť často spájané aj s Karlosom Vémolom. „Terminátor“ totiž viackrát prehlasoval, že si kľudne môže „odskočiť“ aj do ťažkej váhy a získať tam titul. Popri tom spochybňoval kvalitu tejto divízie. Zo strany „Badyho“ prišli odpovede aj vtedy a vyjadril sa k tomu aj počas rozhovoru „Bez rukavíc“.

Martin Buday sa nebráni zápasu s Karlosom, poukázal na podstatný rozdiel

„Bral som to tak, že Karlos toho narozpráva veľa. Neviem, ako si to predstavuje. Ale keď chce, cíti sa na to a myslí si, že to v ťažkej váhe bude prechádzka ružovým sadom, tak nech teda priberie a dá si v ťažkej váhe nejaký zápas. A potom ma kľudne ako šampióna môže vyzvať. Ja sa tomu nebránim.

Karlos silu určite má, ale tu ide proste o to, že je rozdiel hádzať nejakého Lohorého, ktorý chodí o váhovku nižšie, a je rozdiel hádzať ťažkú váhu, ktorá to ešte dajme tomu vie aj na zemi, ako ja. Nehovorím, že som nejaký brutálny expert, ale myslím si, že viem, čo sa tam deje a viem sa tam celkom slušne hýbať.  To je samozrejme rozdiel a Karlos si je toho určite vedomý.

Je to dobrý športovec a veľký blázon, ale keby som ho dajme tomu porazil a potom by sa na to pozrel niekto v zahraničí, tak by si povedali, že je to predsa 84-ka (stredná váha). Myslím si, že vo svete to nebude mať takú váhu. Aj keď je rebríčkovo postavený vyššie, ale nemalo by to takú váhu, ako keby porazím dajme tomu Kamila Mindu, ktorý to má 7-1. Myslím si, že to ma skôr posunie bližšie k UFC.“

Ako ste už určite zachytili, tak ak všetko pôjde podľa plánu, Martina Budaya bude čakať v októbri veľmi dôležitý zápas v Dana White’s Contender Series. Cestu za ziskom zmluvy s UFC mu skríži Brazílčan Hugo Cunha.

Pevne veríme, že Martina čaká v najbližšom čase úspešné obdobie a že už čoskoro sa budeme môcť tešiť toho, že v UFC budeme mať aj druhého slovenského reprezentanta! Treba však ísť krok po kroku a najbližšie fandiť v spomínanom súboji proti Mindovi.

Martin Buday: Mindu ukončím do dvoch kôl! A posiela odkaz Karlosovi

zdroj: OKTAGON MMA

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky