Jiří Procházka

Jiří Procházka vs Dominick Reyes! Ako sa zápas zrodil a čo český bojovník hovorí na zvučného súpera?

Jiří Procházka dostal poriadne zvučného súpera – Dominicka Reyesa. Čo na to hovorí a ako sa zápas vlastne zrodil?

Najväčšia výzva kariére! 27. február 2021 sa zapíše do dejín česko-slovenského MMA. Jiří Procházka ako prvý bojovník z týchto dvoch krajín bude bojovať v hlavnom zápase večera v UFC.

Jiří Procházka má pred sebou životnú výzvu

Jeho súperom bude Dominick Reyes, ktorý nedávno čelil Jonovi Jonesovi. A ruku na srdce, bol legende viac ako vyrovnaným súperom. Rozhodcovia to však dali na body Jonesovi.

Odvtedy Reyes bojoval s Poliakom Janom Blachowiczom, prehral v druhom kole na TKO.

Potvrdila sa stará známa pravda, že keď bojovník utrpí prvú porážku v kariére, zamáva to s jeho sebadôverou. Nie inak to bolo pri tridsaťročnom Američanovi.

Makhmud Muradov vo svojom treťom zápase na UFC turnaji už tento víkend. Stavte si na jeho víťazstvo tu! >>>

Do súboja s Jonom Jonesom 12 zápasov neporazený borec. A teraz má dve prehry po sebe. Určite to s jeho sebadôverou zamávalo. Vyzerá to tak, že Jiří Procházka ho dostane v najlepšom možnom čase.

Ako sa vlastne atraktívny duel zrodil?

„Chceli sme mať zápas ešte do konca roku. Pozerali sme sa po súperoch v rebríčku nad nami. Jediný, kto pripadal v úvahu, bol Aleksandar Rakič, ale ten to odmietol,” hovorí Martin Karaivanov, tréner českého bojovníka, pre isport.cz.

„Tak sme zvolili cestu, že pôjdeme aj so súpermi rebríčkovo pod nami: Nikita Krylov, Johnny Walker… Návrhy boli, ale zápasy nedopadli. No a potom prišla od Micka Maynarda ponuka na Reyesa, tak sme na to kývli a upieklo sa to. Je to veľké meno a špičkový súper. Berieme to ako mega výzvu!”

Jiří Procházka sa, ako inak, na súpera zvučného mena, veľmi teší.

„Teším sa na súboj s Dominickom Reyesom, aj keď som nečakal, že sa to podarí dohodnúť. S takým človekom, ktorý je v rebríčku takto vysoko. Teším sa na neho. Je to gentleman, ktorý chodí bojovať pre ten výkon. Všetky zápasy má odmakané. A je na ňom vidieť, že má celkom dobrý charakter, pretože sa pred zápasmi nevyjadruje nejak extrémne, je normálny,” všimol si Jiří Procházka aj osobnostných kvalít svojho súpera.

Namiešať tú najlepšiu medicínu

No sentiment bokom. Štyri mesiace má český bojovník na to, aby sa poriadne nachystal na svoju životnú výzvu. Nuž, poraziť dvojku poloťažkej divízie UFC, to už by bola veľká vec. A povedzme si na rovinu, možno aj vstupenka do titulového zápasu. Opasok šampióna drží v tejto hmotnostnej divízii už spomínaný Poliak Blachowicz.

Jiří Procházka už rozmýšľa nad stratégiou, ktorá by na Reyesa mohla platiť.

„Jeho posledný zápas hodnotím tak, že z jeho strany to nebolo úplne stopercentné. Sám sa držal trochu vzadu. Ale hlavne mu Blachowicz nedovolil spraviť žiadnu akciu, čo nie je úplne môj štýl, že by som nechcel súperovi dovoliť nič spraviť. Skôr sa snažím využívať jeho chýb a pohybu, no uvidíme. Nejakú stratégiu vymyslíme. Pozrieme sa poriadne na jeho zápasy a z jeho pohybu na neho namiešame tú najlepšiu medicínu,” dodáva český bojovník.

A ako vidí blížiaci sa zápas Macha Muradova s Kevinom Hollandom sa dočítate TU.

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky