OKTAGON MMA - Novotný a Neruda

Ondřej Novotný: Toto bol najkrajší zápas roka v OKTAGONE! Možno desaťročia

Najkrajší zápas roka, možno desaťročia. Ktorý zápas organizácie OKTAGON MMA takto označil Ondřej Novotný?

Ondřej Novotný poskytol pre šport.sk zaujímavý rozhovor, v ktorom okrem iného uviedol aj najkrajší zápas uplynulého roka v organizácii OKTAGON MMA.



Ondřej Novotný: Najkrajší zápas roka, možno desaťročia

„Najkrajší súboj obstarali Mateusz Legierski s Mirom Štrbákom na Oktagon Prime 3. To bol jednoznačne zápas roka, možno desaťročia. Najväčšou udalosťou však bola titulová bitka Vémolu s Lohorém. Vzbudila medzinárodný ohlas.”

Len pre pripomenutie. Vo februári vyhral Poliak Legierski nad Štrbákom po piatich kolách na body a udržal si svoju neporaziteľnosť. Od tohto zápasu sa ešte v OKTAGON MMA nepredstavil. Vyhral však svoj debut v KSW (proti Franciscovi Albanovi Barriovi).

UFC nedávno robilo veľké škrty na svojom “rosteri” a uvoľnilo mnohých bojovníkov, medzi nimi aj niekoľko skutočne zvučných mien. Novotný netají, že manažéri bývalých bojovníkov UFC sa snažia predstaviť v organizácii OKTAGON MMA.

„Na mobile denne vidím, že áno. Dostávam ponuky od mnohých manažérov.”



Regitrujte sa a sledujte turnaje cez TV Tipsport
TV Tipsport

Jedným dychom však zdôrazňuje, že organizácia po nich nepôjde bezhlavo. Musí to dávať zmysel po všetkých stránkach.

„Záleží to na tom, čo môže priniesť bojovník nám a koľko to bude stáť. Musíme si držať určitú cenovú politiku, stratégiu a nezblázniť sa. Nemôžeme si zatiaľ dovoliť to, čo Rusi alebo občas Poliaci. Navyše rozmýšľame inak. Machmudovi Muradovovi vieme ponúknuť rovnaké peniaze, aké má v UFC. No keby sme chceli preplatiť PFL a získať Anthonyho Pettisa, museli by sme siahnuť hlbšie do kapsy a je otázka, či by sa to oplatilo. Aby príchod frajera, ktorý v UFC niečo znamenal, dal zmysel, musíte zaplatiť aj kvalitného súpera. A nemá význam podpísať ho na jeden zápas.”

OKTAGON už v televízii v priamom prenose neuvidíme

Fanúšikovia si zvykli turnaje OKTAGON MMA sledovať v priamom televíznom prenose. Televízie O2 TV Sport a JOJ Plus prinášali hlavné karty jednotlivých turnajov. Počas pandémie však išli turnaje len na PPV. Televízne zmluvy vypršali a ako priznáva Novotný, turnaje v TV v priamych prenosoch už neuvidíme.

„Prerástli sme trh a nedostali sme ponuku, ktorá by aspoň čiastočne odpovedala našim predstavám. Hľadáme spôsob, ako byť na zaujímavej televíznej stanici. No určite nie v priamom prenose, to nám nedáva zmysel.”

Organizácia usporadúvala kvalitné turnaje aj počas pandémie. Bez divákov. Novotný prezradil, kedy sa podľa neho opäť diváci budú môcť vrátiť a sledovať turnaje naživo.

„Nie som múdrejší ako koronavírus a naše vlády. Odhadujem, že júlový turnaj na Štvanici už bude s divákmi. Skôr si to neviem predstaviť.”

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky