fbpx

Skroluj na článok

David Kozma

Šampión David Kozma hovorí o svojom ďalšom zápase. Spomenul 3 potenciálnych protivníkov

David Kozma je šampiónom welterovej divízie v organizácii OKTAGON MMA už od novembra 2018. Vtedy získal svoj majstrovský opasok v súboji s Gáborom Borárosom. Následne sa mu ho podarilo 3krát úspešne obhájiť, s „Pirátom“, Kertészom a „Apollom“.

Práve posledný zápas s brazílskym protivníkom na nedávnom turnaji OKTAGON 24 označuje aj samotný „Ružový panter“ za ten najťažší a najcennejší. Ešte viacero dní po ňom ho bolelo celé telo. Zo zápasu si Kozma odniesol aj trieštivú zlomeninu nosa. A keďže mal David problémy s nosom aj predtým, riešiť sa to bude operáciou.

David Kozma o ďalšej obhajobe a možných súperoch

„Zase v akcii budem piateho decembra v Ostrave, kde ma čaká ďalšia obhajoba opasku. Do tej doby určite nič nestihnem. Narodí sa nám dieťa, takže si chcem po operácii aj trochu odpočinúť a povenovať sa priateľke.“

Davida teda čaká zaslúžená pauza a na svoj nasledujúci súboj by mal podľa predpokladov nastúpiť o pol roka začiatkom decembra. Dovtedy sa ešte určite vyjasní situácia okolo jeho ďalšieho potenciálneho vyzývateľa. V hre je viacero bojovníkov.

„To určite áno (možných vyzývateľov vo welteri je viac než dosť). Ponúkajú sa tam mená ako Kníže, Brito alebo Srb Veličkovič, ktorého teraz čaká premiéra v OKTAGONE. Sám som zvedavý, kto z nich sa proti mne postaví v decembri.“

Bojan Veličkovič nastúpi už 19. júna na OKTAGON 25 a jeho protivníkom bude Emanuelle Dawa. V najbližších mesiacoch by sa mohli znovu dostať do akcie tiež spomínaní Petr Kniže a Kaik Brito. „Monster“ naposledy zdolal Taliana Fusiho a Brito porazil Roberta Bryczeka.

Rony Paradeiser po najťažšej porážke kariéry: Radikálna zmena!

Zdroj: kaocko , foto: OKTAGON MMA

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky