fbpx
Thiago Silva

Thiago Santos? To zviera zo súboja s Jonom Jonesom je preč. Martin Karaivanov o možných dôvodoch

Thiago Santos verzus Aleksandar Rakič. Súboj, ktorý pútal pozornosť Jiřího Procházku aj celého jeho tímu. Zviera je preč, o možných dôvodoch prehovoril tréner Martin Karaivanov

Thiago Santos mal sériu štyroch výhier a osem výhier z posledných deviatich zápasov, keď dostal titulový súboj s legendou Jonom Jonesom v poloťažkej divízii UFC. Prehral po piatich kolách na split decision, teda po nie jednohlasnom rozhodnutí bodových rozhodcov.

Podľa mnohých expertov či fanúšikov mal Brazílčan vyhrať. Od tohto zápasu viac ako rok nezápasil, liečil vážne zranenia.

Odvtedy nemôže nájsť stratenú formu. Vlani v novembri ho porazil krajan Glover Teixeira. A cez víkend na turnaji UFC 259 ho po troch kolách na body zdolal Aleksandar Rakič.

Tri prehry v rade. Thiago Santos sa začína vytrácať zo špičky.

Thiago Santos je len tieňom toho zvieraťa z minulosti, myslí si Martin Karaivanov

Jeho súboj s Rakičom zaujímal Jiřího Procházku aj s celým tímom. Pozorne ho sledoval aj jeho tréner Martin Karaivanov, ktorý duel zhodnotil a tiež možné dôvody Brazílčanovho úpadku, pre portál iSport.cz.

„Najlepšie to asi zhrnul Dominick Reyes, že išlo o súboj o neprehranie. To zodpovedá tomu, čo sa odohralo. Tým nechcem zhadzovať výkon Rakiča, bol dobre pripravený, ale Santos mi pripadal už len ako tieň toho, kým býval.“

„To zviera, ktoré vstupovalo do súboja s Jonom Jonesom, ako keby bolo preč. Dôvodov môže byť viac. Zdravie, kedy sa mu tak nechce riskovať s kolenami, ktoré mal oba operované.“

„Alebo je to aj tým, že má novú priateľku (zápasníčku Yanu Kunitskayaovú) s ktorou sú stále spolu. Možno má teraz spokojný život, pohodlie, navyše má už 37… Dôvodov môže byť mnoho. No už na váhe mi Rakič pripadal výrazne hladnejší.“

Karty v poloťažkej divízii sú v tejto chvíli rozdané jasne. Opasok šampióna má Jan Blachowicz. Ten po výhre s Israelom Adesanyom uviedol, že titulový súboj si zaslúži veterán Glover Teixeira. Skúsený Brazílčan má za sebou víťaznú jazdu, navyše je jednotka v renkingu UFC.

Na zápasy Rakič vs Thiago Santos a Procházka vs Reyes sa dá hľadieť ako na akési štvrťfinálové súboje. Víťazi by si to mohli „pinknúť“ medzi sebou v akomsi semifinále o titulovú šancu proti Blachowiczovi.

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky