Javier Mendez Khabib Nurmagomedov

Bremeno po smrti otca bolo príliš ťažké. Boli v tom obrovské emócie, Khabib svoje rozhodnutie môže prehodnotiť

Javier Mendez, tréner Khabiba Nurmagomedova z AKA gymu, si myslí, že jeho zverenec by ešte predsa len mohol prehodnotiť rozhodnutie ukončenia kariéry. Svoje názory prezentoval v novom rozhovore pre Submission Radio. „The Eagle“ porazil Justin Gaethjeho na UFC 254 v Abu Dhabi počas uplynulého víkendu.

Ako sa zrodil zápas Jiří Procházka vs Dominick Reyes a čo hovorí Jiří na svojho súpera >>>

Javier Mendez hovorí o ukončení kariéry Khabiba

„Pozrite sa na jeho pozápasové emócie, bol v slzách. Čo ta týka toho rozhodnutia, predtým o tom nepovedal nikomu, ani mne. Lenže ja úplne chápem, že to bremeno po smrti jeho otca bolo príliš ťažké. Viem, že povedal, čo povedal, ale bol v extrémnom emočnom rozpoložení a až čas ukáže, či to tak zostane, alebo nie.

Úprimne, neviem ako to dopadne a nechystám sa s ním o tom hovoriť, to nie je moja vec. Mojou úlohou je podporovať ho a trénovať ho, ak bude chcieť bojovať.“

Mendez neberie na ľahkú váhu Khabibov sľub vlastnej matke, že bez svojho otca už do ďalšieho zápasu nepôjde, pretože to ani ona sama nechcela. Pripúšťa však, že toto stanovisko sa môže zmeniť alebo prehodnotiť, ak aj Khabibova matka uvidí, že zápasenie jej synovi veľmi chýba.

„Ak jeho mama na ňom zbadá, že skutočne chce pokračovať, tak to môže prehodnotiť a povedať mu: choď, naplň odkaz svojho otca a dosiahni bilanciu 30-0. Neviem, no Khabib nedávno viackrát povedal, že prečo sa ho všetci pýtajú na koniec kariéry, keď mu je len 32 rokov.

Či už to bude skutočný koniec, alebo nie, tak v konečnom dôsledku tu budem vždy pre neho. Nebudem sa ho však vypytovať, či si je tým istý. Je to zatiaľ čerstvé a ako som už povedal, bolo to ovplyvnené aj veľkými emóciami. Ani ja vám v tejto chvíli neviem povedať, či sa jedná o definitívny koniec.“

Zásah do otvorenej rany? Jonesa skritizovali Thomson aj Sonnen + REAKCIE Khabiba a Jonesa na nový P4P rebríček

Zdroj: submission radio , dailymail

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky