Conor McGregor

Conor McGregor chce konať dobro! Dohodol si odvetu s Poirierom, pre charitu

Conor McGregor zjavne v sebe opäť našiel chuť bojovať. Oznámil plánovaný boxerský zápas s Mannym Pacquaiom a rieši exhibičný súboj v MMA s Dustinom Poirierom.

UFC mu nevie vybaviť zápas podľa jeho požiadaviek a tak Conor McGregor preberá veci do vlastných rúk – bude si matchmakerom sám sebe!

Conor McGregor chce v decembri charitatívny súboj s Dustinom Poirierom

Dustinovi Poirierovi ponúka výzvu na charitatívny exhibičný duel v MMA v Írsku.

„Čau brácho! Chceš spraviť MMA charitatívny súboj? Nič v súvislosti s UFC. Venujem za to pol milióna na tvoju charitu. Predáme to na PPV alebo dohodneme TV prenos. A dohodneme charitatívne organizácie blízke môjmu srdcu. Angažujem sa v mnohých. Striktne charitatívna exhibícia,” napísal McGregor na sociálnej sieti Twitter.

„12. decembra v Írsku. Bez váženia. Otvorená váha, jednotné pravidlá. Zaplatím všetky cestovné náklady pre teba aj tvoju rodinu.”

Dustin Poirier je muž činu. Po výzve od Conora McGregora bez váhania súhlasil.

„Idem do toho! Spravme to! Veľa ľudí bude mať z toho úžitok,” odpísal Írovi.

Poirier a jeho manželka Jolie sa v posledných rokoch intenzívne venujú charite. Založili organizáciu The Good Fight Foundation. Pomáhali vybudovať vodné zdroje v Ugande, financovali školské potreby pre školy v Louisiane, zakúpili autosedačky do nemocnice, aby pomohli k bezpečnej preprave novorodencov domov.

„Vynikajúce! Vezmeme to offline a budeme pokračovať v procese. Dobrý muž Dustin! Vážim si veľmi tvoje filantropické úsilie, rovnako ako tvoje správanie po našom prvom zápase. Máš môj rešpekt!” odpísal potešený Conor McGregor.

Problémom v ich snahe dohodnúť zápas môže byť UFC. Obaja majú s organizáciou uzatvorené platné kontrakty, kotré im bránia bojovať mimo UFC bez výslovného súhlasu organizácie. Ťažko predpokladať, že by Dana White ich žiadosti vyhovel, aj keď by išlo len o exhibičný a charitatívny zápas.

Conor McGregor porazil Dustina Poiriera v septembri 2014 v prvom kole na TKO. Odvtedy ho Poirier niekoľkokrát vyzýval na odvetu, ktorá sa však nikdy neuskutočnila. Dočká sa v decembri?

Conor ako keby odštartoval po sérii škandálov novú životnú etapu. Evidentne chce konať dobro a podstúpil aj radikálnu zmenu imidžu – zbavil sa hustej brady a vyholil si hlavu.

 

Zdieľaj:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Novinky